Bilmek istediğin her şeye ulaş

Blend'te tasarlamış olduğum ve VS2012'de kodladığım C# tabanlı WPF projem iki kez debug yapıldığında çalışıyor ve task manager'da iki adet exe çalışmasına rağmen tek exe görünüyor. Tekrar debug yaptığımda ise arka plandaki exe çalışır olduğundan hata ile karşılaşıyorum. Nedeni ne olabilir?

Projeyi her çalıştırmak istediğimde task managerdan görevi sonlandırıp, iki kez debug yapmam gerekiyor. Düzenle
VS2012 ikinci debugda ilk process'i kapatmıyor demek ki. VS2012'ın bug'ı olduğunu tahmin ediyorum. Upgrade edersen geçer büyük ihtimalle. Böyle bir durumda Task manager'dan eski debug processini öldürürsen yeni debug'da sorun çıkmayacaktır diye düşünüyorum. Bir de bir debug oturumunu her zaman eğer main'den normal olarak çıkmıyorsa stop ile bitir. Diğer durumda debug process'i açık kalıyor olabilir.
  • Paylaş
1

Birkan Aydin, Evet vs2012 'de bir bug var sanırım. ilk derlemede tcp bağlantısını beklemiş- proje tcp ile veri alıyor-, fakat ikinci derlemede tcp'yi dahi kontrol etmeden debug işlemini gerçekleştiriyor. Process 'leri öldürmeyi denemiştim ama yine de ilk debug olmadan exeyi çalıştıramıyordum. Şimdililk çözümü tcp bağlantısında yapılan düzenlemeler ile geçiştirdim. Yol gösterici cevabınızdan dolayı ayrıca teşekkür ederim. İlerleyen süreçlerde mutlaka bu tarz sorunlarla karşılacağımdır. :)