Bilmek istediğin her şeye ulaş

Blog sitesi kurmak için hangi sistemi önerirsiniz? (Wordpress, Blogger, Blogspot, Blogengine vb.)

Wordpress iyi ama kurması zahmetli ben blogspot u öneririm
  • Paylaş
2

Sezer Özyürek, Wordpress'imi kurması zahmetli ? Yapmayın lütfen. Blogspot'a kayıt oldum, blog oluşturdum, tema seçtim diyene kadar Wordpressi 10 kere kurarsınız.

Yazdımdurdum, wordpress den ücretsiz blogu da rahatça açabiliyorsunuz ayrıca tema ve eklentileri sayesinde blogspotdan daha iyi. ayrıca çoğu host panelinde wordpress tek tıkla kurulabiliyor artık

Wordpress, blog konusunda artık herkes tarafından bilinen başarılı bir sistem. Eğer teknik bilginiz varsa, dosyaları kendi web sunucunuza yüklersiniz. Eğer yoksa, wordpress.com üzerinden bir hesap oluşturup anında bir blog açabilirsiniz. Wordpress aynı zamanda çok geniş bir topluluğa sahip. Dolayısıyla teknik sorunlarınıza kolayca çözüm bulablir, envai çeşit temaları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
  • Paylaş
Sorudan anladığım kadarıyla elinizde domain var. Sorunuza şu şekilde cevap vereyim. Zamanım ve Bütçem benim için değerli site hazır olsun ben sadece içerik yazayım diyorsanız blogger öneririm. Google altyapısını kullandığından dolayı sıkıntı yaşamazsınız.
Fakat Bütçem ve zamanım var diyorsanız wordpress öneririm. İstediğiniz birşey olduğunda eklentiler sayesinde sitenize ekleyebiliyorsunuz. Temaya daha fazla hakim oluyorsunuz.

Ekleme: Eğer site açmak için elinizde domain host yoksa 100 lirayı geçmeyecek bir bütçe ile site açabilirsiniz.
  • Paylaş
Blogspot ve Wordpress en popüler ve en yaygın olanlarıdır. Sizin tecrübeleriniz hangisini seçeceğiniz belirler. Blogspot tecrübesiz yada az tecrübeli kullanıcılar için birebirdir. Wordpress ise daha tecrübeli kişilerin seçimi olmalıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

888 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt