Bilmek istediğin her şeye ulaş

Blog yazmaya başlayacak biri olarak hangisini tercih etmeliyim, wordpress, blogspot ya da tumblr mı?

Hangisi daha iyi, neden?Düzenle
Blog yazmaya hızlı bir şekilde başlamak isteyenlere ben inploid'i öneriyorum. Üye olduktan sonra tek yapmanız gereken üst menüden Yazı Yaz linkine tıklamak. Yazınızı ilgili konu başlıklarına dahil ettikten sonra inploid olarak biz bu yazıyı ilgilenme ihtimali olan kullanıcılara öncelikli olarak gösteriyoruz. inploid'in kullanıcı tabanı büyüdükçe daha fazla -doğrudan ilgili- kişiye ulaşma şansınız oluyor.

Daha da güzeli, yazılarınız beğenildikçe ve paylaşıldıkça sitedeki saygınlık puanınız artıyor ve belirli konularda daha "bilen kişi" oluyorsunuz. Bu son söylediğim saygınlık puanı konusu arka planda hali hazırda zaten çalışıyor ve önümüzdeki en önemli iş olarak da bu puanları siz kullanıcılarımızla paylaşmak kaldı. O da, yakında :).
  • Paylaş
2

Şaman, Aman diyorum hocam, öyle bir durumda en güzel resimli kızlar en saygın olur, biz de karizmayı tamamen çizdiririz :)

Serkan Köse, :) Ben de aman diym abi, resimle işimiz yok bizim.. :)

Blogger ve Tumblr kullanıyorum, Blogger'dan çok memnunum, tema ve dizayn olarak asla wordpress seviyesine geleceğine inanmasam da, temel olarak istediğin hemen hemen her şeyi yapmana olanak sağlıyor ve bir Google servisi olmasının avantajları çok fazla.
  • Paylaş
Wordpressi de Bloggerı da kullandım ikisi için de söyleyecek kötü bir sözüm yok. Ama wordpress bana daha çok hitap ediyor diyebilirim. Blogger'ın evet google servisi olduğu için avantajlı olduğunu düşünebilirsiniz ama wordpress de google tarafından çok hızlı indexleniyor, seo ayarları çok sağlam, kurulumu inanılmaz kolay, bir sorun yaşadığınızda yüzlerce forumda konu ile ilgili cevap bulabiliyorsunuz.
İnploid'in yazı yaz bölümünü ise henüz denemedim, ancak en kısa zamanda bloglarımı burada da post etmeye başlayacağım, bir de kişisel blog sitelerimize konabilecek inploid blogger gibi bir banner yapılırsa kişiler bloglarında bu bannerı kullanıp, hem kendi bloglarının hem de inploidin tanıtımını yapmış olurlar diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Tabii ki Wordpress, Wordpress'in en bütük avantajı eklentilerdir. Blogspot eklentileri, WP eklentileri ile başa çıkamaz. GoDaddy veya Hostgator'ı düşünürsen hosting için indirim sağlayabilir, Wordpress'i ücretsiz kurabilirim
  • Paylaş