Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bohem Korusu nedir? Ne gibi amaçları vardır?

Bir tarikata bağlı bir grup üye tarafından oluştuklarını biliyorum. Amaçları, fikirleri nelerdir?Düzenle
Merak ettim araştırdım, bir çeşit mason derneğiymiş. Bir alıntı da yaptım ama bütün bu karanlık dernek etkinliklerine şüpheyle yaklaşmak gerekir. Malumunuz milletimiz komploları sever, benimser, anlatır, yayar. O nedenle alıntı yaptığım linki vermiyorum. Aşağıdaki İngilizce sayfayı da incelemenizi tavsiye ederim, üye listesi de var. Bu insanlar sağda solda etkinliklerini ve üye listelerini paylaşmayacaklarına göre Vikipedia'da yazan dahil tümü dernekten olmayanlar tarafından yazılmıştır. Tamamı yalan olabilir...

"Bohemler Kulubü
Bohemian Grove olarak da bilinir. Bohemian Grove, Kaliforniya eyaletinin Monte Rio şehrinde, sadece erkeklerin kabul edildiği Bohemler Kulubü adlı organizasyona ait 11 km²’lik bir kamp alanıdır. Kızılçam ormanlarıyla kaplıdır. Her yıl Temmuz ortasında 2 hafta boyunca dünyanın en güçlü adamlarını ağırlamaktadır.

Bohemler Kulubü 1872’de kurulmuştur. Bohemler Grove (Bohemler Korusu) 1879’da Kulubün faaliyetleri için satın alınmıştır. Geleneksel Temmuz buluşmaları 1899’da başlamıştır. Üyeleri arasında pek çok sanatçı, müzisyen, büyük işadamları, (bazı ABD başkanları dahil) hükümet yetkilileri ve medyanın önde gelen isimleri yer almaktadır.

Üyelik için bekleme süresinin ortalama 15-20 yıl olduğu, en hızlı gerçekleştiği durumlarda bile en az 3 yıl gerektiği söylenmektedir. Üye adayları mevcut iki üyenin referansına ve desteğine sahip olmalıdır. Yıllık aidatın yanısıra 25 bin dolarlık giriş aidatı vardır. Üyelikte 40 yılı aşanlar “Eski Gardiyan” (Old Guard) sıfatını almakta ve kulubün toplantılarında öncelikli oturma hakkına sahip olmaktadırlar. Çok sıkı şartlar altında bazı toplantılara misafir de getirilebilmektedir. "


en.wikipedia.org/wiki/list_of_bohemian_c...


Buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz: eksisozluk.com/bohemian-club--2960236
  • Paylaş
6

Ahmet Avcı, Bu konuda çiziktirmiştim ben vaktiyle ama;
inploid.com/t/illuminati-nedir/20574

Şaman, Eğer gerçekse Illuminati daha eski bir dernek. Fransız ihtilalini yaptıkları atfedilen komplo teorilerindendir.

Şaman, Ben böylesine güçlü gizli dernekler hakkında söylenenlerin tümünü komplo teorisi olarak görüyorum. Çok güçlü, çok gizli ama herkes tanıyor, biliyor... Ya dernekler anlatıldığı gibi çok güçlü ve gizli değil ya da anlatılanlar yalan. Ben şahsen Illuminati falan görmedim ömrü hayatımda... :)

Ahmet Avcı, Oktay Sinanoğlu da bahsediyor kitaplarında; bazı güçlü ailelerin oğulları üniversitedeyken bazı derneklere üye olurlar, acayip ritüelleri vardır. Sonra bunlara kariyer planlaması yapılır, hemen bi yerlerde savcı, bi yerlerde vali yardımcısı, sonra senatör olurlar filan diye kitabında vardı. Ve bu dernekler masonlar gibi hep dayanışma içinde bu kariyer sürecinde birbirlerine destek olurlarmış.Hatta Ceviz Kabuğundan hatırlarım kapısı olmayan dernek binası vardı diye. Yan binadan başka bi yerlerden tünelle filan geçilirmiş.

Bir gazeteci aralarına sızmış, temsili kurban ayinini kameraya çekmiş, görüntüleri var, Bohem Korusu ile ilgili.

Yani gerçekte bu oluşum bu dernek zaten var, üyeleri hep güçlü ailelerin çocukları filan, lakin tabi uğraş sahaları, nasıl desteklendikleri hakkında ancak yorum yapılabilir.

Masonlar hakkında da hep bu şekilde komplo teorisi gibi anlatılırdı, çırılçıplak soymalar acayip törenlerle kılıçla üye yapmalar filan. Yıllar sonra kendileri açıkladılar, doğru olduğu ortaya çıktı. Dul kadına yardım diye bir şifre kullandıklarını açıkladılar, yani yardım isteyen bir mason tanımadığı masonlara bu yolla mesaj veriyormuş. İşin ilginç yanı, Üzeyir Garih öldürüldüğünde Eyüp mezarlığında, bazı gazeteler dul bir kadına yardım etmek için oradaymış, ziyaret sonrası yardım edermiş filan diye manşetten vermişler...

''Cinayette Masonik irtibatı başlatan, konuyla ilgili ilk ve tek mülâkatını Milliyet'ten Eylem Türk'e veren İshak Alaton oldu. "Üzeyir Bey yüksek dereceli bir Masondu" bilgisini veren İshak Bey, bir başka bilgiyi daha Milliyet muhabiriyle paylaştı: "Cinayetin olduğu gün, Üzeyir Garih, 'dul bir kadının çocuklarına yardım için' yanına 10 bin dolar almıştı..."

"Masonlukta 'tehlike' anlamına geldiği bildirilen 'dul kadına yardım' sözü, 'beyaz enerji' dâvâsında da geçmişti. (..) İki işadamından rüşvet almakla suçlanan Eski TEAŞ Genel Müdürü Muzaffer Selvi, haziran ayındaki duruşmada, 'Bu parayı bir çalışanımızın dul kalan eşine yardım için aldım' dedi. Karadeniz Enerji'nin sahibi Doğan Karadeniz de bu ifadeyi 'Bu parayı genel müdüre gönüllü verdim, bir dul kadına ev alacağını söylemişti' ifadesiyle destekledi. Dâvânın diğer sanıklarından Mustafa Gecek de rüşvet verme suçunu reddederken, 'Selvi'ye 10 bin dolar verdim. Ancak bu dul bir kadına yardım amacıyla istenmişti, parayı kendisine havale ettim' dedi."

Komplo mu sence, ilginç ama yani var böyle şeyler bence