Bilmek istediğin her şeye ulaş

Booking tarzı bir sitenin kurulum aşamaları nelerdir? Ne kadara mal olur?

Booking.com dahil olmak üzere otel.com agoda.com ve daha sayabileceğim bir çok otel içerikli site çeşitli yollar ile html, xml veya daha basit arama motorları iframe moduller ile sitenize içerik çekme ve hazırlama konusunda ücretsiz hizmet sunmaktadır. İçeriği bedava çektiğimiz düşünürsek sadece site tasarımı için bir bedel gerekir bunun içinde sitenizin kalite oluşumu ne kadara mal edeceğini ortaya koyar. Ama alt limiti 800-1000 tl aşağısına yaparım diyenlerden site yaptırmayın, farklı olun özgün olun.
  • Paylaş
1

Volkan , Örnek teşkil edebilecek bu siteye bakabilirsiniz. hotels.biletyol.com

O tarz bir yapının oluşması (CMS) , tasarım evreleri, seo uzmanlığı, içerik editörlüğü ve yazılım destek için toplam mı, yoksa sadece projeyi hayata geçirmek için gereken altyapıyı mı (yazılım~cms) yaptıracaksın? Detaylı bilgi verebilirsen daha iyi cevap verebilirim.
  • Paylaş
Booking.com gibi bir site kurmak için ilk etap 4-5 profesyonel yazılımcı 2 profesyonel tasarımcı 5 satış pazarlama uzmanı 2 profesyonel iş geliştirici , ek olarak en az 2 yönetici , 5 içerik sağlayıcı vs. vs. diye düşünücek olursak ilk sene için yaklaşık en az 20-25 kişi gerekiyor. Ve bu ekiple 2 senede belki bitebilir. Ki düşünecek olursak şuanda booking.com un sadece istanbul ofisinde personeli bu sayıdan daha fazla .. Toplam maliyet için bence ilk sene için 1.5 ile 2 milyon tl gibi bir para gerekiyor. Ve ikinci üçüncü sene derken... Artık hesap mesele (:
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1133 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt