Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bootcampda bilgisayarıma windows 8 kurmak istiyorum. USB Windows 8 boot ettim. Harici hardiskime macbook pro windows 8 güncellemelerini indirdim ama bootcamp başlatınca yüklenici diski bulunamadı diyor ne yapmam gerekiyor?

Mac OSX 10. 8. 3 versiyonundan itibaren (versiyonunuzu control edip son güncellemeleri Mac tarafında tamamlamalısınız) Bootcamp Windows 8 desteği var. Ben de kurup Dual Boot olarak kullandım (şu anda kullanmıyorum). İhtiyacınız olanlar:
  • Mac OS X 10. 8. 3 veya sonrası
  • Windows 8 Kurulum Dosyaları (iso kurulum imajı)
  • En az 30GB alan
  • En az 8 GB USB Bellek (mümkünse ve Mac destekliyorsa USB 3. 0 daha iyi olur)
Önce Mac bilgisayarınızı yedeklemeniz gerektiğini belirteyim. Problem çıkma ihtimaline karşı bunu her zaman yapmanızı öneririm.

1. OS X tarafında Boot Camp Asistanı programını çalıştırın (Applications> Utilities kısmında). Gelen ekranda Continue butonuna tıklayın.

Teknoloji


2. Sonraki ekranda 3 seçeneği de işaretleyin (ilk seçenek size Windows kurulum imajının yerini de soracak sonraki adımda). Devam etmeye tıkladığınızda USB belleği yerleştirmeniz istenecek ve gerekli Bootcamp Windows sürücüleri bu belleğe indirilecek. Bu işlemleri beklemeniz gerekecek elbette ki.

Teknoloji

3: İndirme tamamlandıktan sonra gelen ekranda Mac OSX üzerinde kurulacak yeni Windows işletim sistemi için ne kadar alan ayırmak istediğinizi belirlemeniz için bir arayüz çıkacak. Burada en az 20 Gb alan ayırmanız çok faydanıza.

Teknoloji


4: Bu işlemden sonra Install butonuna tıklayıp işlemin tamamlanmasını bekleyin. Ekranda sistemin yeniden başlatılması için bir uyarı belirecek. Bilgisayarınızı USB ile boot etme zamanınız geldi demek bu. USB bellek takılı iken yeniden başladığında sistem otomatik olarak bellekten açılacak ve Windows kurulumuna geçecektir.

5: Bu noktadan sonra açılan bilgisayarda normal Windows kurulumunu yapabilirsiniz. Kurulum sırasında hard disk bölümünü seçerken "Bootcamp" adı verilmiş olanı seçmelisiniz (üstteki bölümlendirmede ismini değiştirmediyseniz kendiniz manuel olarak) .

Teknoloji

6: Windows kuruum sonrası restart ettiğinde otomatik olarak Bootcamp sürücülerini de kurmanız için yönlendirecektir.

Teknoloji

Artık bilgisayarınız 2 işletim sistemi ile birlikte hazır : ) .

Teknoloji

Bilgisayarınız açılırken Mac'in Option tuşuna basılı tutarsanız artık size hangi işletim sistemi ile açmak istediğinizi soracaktır.
  • Paylaş
Evet bunların hepsini yapacam ama olmuyor devamli usb taktıgımda yuklenici diski bulunamdı diye uyarı veriyor
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

671 Görüntülenme2 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları