Bilmek istediğin her şeye ulaş

Borsanın önümüzdeki günlerdeki seyri ne olacak?

Esasen endeks en son 48k seviyesinden yukarı döndüğünde 58.600 e kadar çıkmasını bekliyordum ancak S&P'un kredi notumuzu yükseltmesi sebebiyle (bekleniyordu) umulandan fazla yükseldi banka kağıtları ve genel olarak 19-20-21 eylülde tavan yaptı imkb100 endeksi. Aslında imkb100 endeks hala pahalı gözüküyor avrupa ve abd borsalarına göre ancak hem bölgesel ve hemde ekonomik bazı sebeplerden dolayı alıcı halen mevcut.

 

Ben bu tür durumlarda sürekli alış modunu seviyorum ve 58k ile 48k arasındaki düşük bulduğum her fiyattan para stoğunun 1/3 ünü ucuz kağıtlarda (mems1, isyho, krdma v.b) değerlendirmeyi kısa-uzun vadeli "alım" yönlü olarak tavsiye ediyorum. yani kağıt ucuzladıkça alım yapılacak her seferinde ve alış ortalaması düşecek, sanılanın aksine borsa da para alış maliyetini düşürebildikçe kısa ve uzun vade de kazanılır.

 

son bir tavsiye başta da dediğim gibi aslında borsamız pahalı durumda 48k direnci çok hızlı kırılıp 25k seviyelerini görebilmek bile mümkündür şu andaki ortamda.

eğer bugün alacağınız kağıtların alış maliyetlerini borsanın düşmesi  durmunda düşürecek kadar nakit stoğu ayırmadan tüm paranızla yatırım yaparsanız 2-3 ay sonra paranızın buhar olduğunu görmeniz içten bile değil.

 

 

  • Paylaş
Fed para sıkılaştırması an meselesi, Avrupa'da işler yoluna girmeye başladı, cari açık riski büyüyor, borsa düşecek. 75000 altına düşmese de 80000ler hayal artık.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

551 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt