Bilmek istediğin her şeye ulaş

Borsayı en iyi hangi web sitesinden takip edebilirim?

matriksdata.com dan veri almalısınız..etkileşim paylaşım için hisse.net forumu en eskilerdendir..Metastock programı olmazsa olmazlardan..

Eskiden Ahmet Mergen üstadın sitesi vardı. teknikborsa.com şu an yoruldu hoca site aktif değil, en azından şu teknik analiz derslerini silmeseydi, iyi olurdu.

Elliott Analizine meraklılar borsanaliz.com Tuncer Şengöz ün sitesi, mühendistir.

İlginçtir, mühendislerden iyi teknik analist çıkar :) Tuncer hocanın sitesinde teknik analiz okulu yeni başlayanlar için aktif kullanılabilir.

İşin felsefesini kavramak istiyorsanız, sosyonomiye eğilmelisiniz. Elliot analizi ile teknik analizi beraber kavramalısınız. Yine Şengöz Hocanın bloğu;
blog.sosyonomi.com/

Yazılar, yaklaşımlar, yorumlar kallavidir, çap ister;

Alıntı; ''Yukarıdaki düşünme pratiğinin sonucunda ileri süreceğim şu tezin son derece spekülatif olduğunu biliyorum. Ancak bu tezin güçlü teknik argümanlara dayandığını düşünüyorum. 21. yüzyılın hiç bir nesli, geçmiş 400 yılda görülene benzer bir köpük görmeyecek. Bu tez neye dayanıyor? Finans dünyasında yaygın kabul gören bir anlayışa göre uzun vadeli trendler ancak kitlelerin piyasaya hücum etmesiyle sona erer. Klasik akümülasyon-distribüsyon şemalarında kitleler piyasaya hücum ettiğinde distribüsyon başlar. Trend kısa bir süre daha devam ettikten sonra çöker ve çöküntünün diplerinde kitleler büyük zararları sineye çekme pahasına piyasadan çekilirler.

Bu aşamadan sonra akümülasyon başlar; Bir dahaki coşkuda distribüsyona kadar … Döngünün günümüze kadar bu şekilde işlediğine hiç kuşku yok. Ancak bu döngünün sonsuza kadar devam edeceğini düşünenler iki konuyu göz ardı ediyorlar: Birincisi, sürecin bu şekilde işlemesi için, kitlelerin kazanç elde edebilecekleri başka alanların olması gerekir – ki o alanlarda para biriktirip, biriktirdikleri parayı hovardaca çarçur etmek için spekülatif piyasaya gelsinler.

Günümüzde spekülasyon, hayatın tüm alanlarına yayıldığı için, eski şemalardan farklı düşünmemiz gerekiyor. Tarihsel biriktirme süreci, 17. yüzyılda başladı, 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren de biriktirilen harcanmaya, bu da yetmedi, borçlanarak harcanmaya başlandı. Bilinen bir gerçek vardır: Spekülatif yatırım alanlarında büyük çoğunluk kaybeder, küçük azınlıklar kazanır. Nihayetinde uzun vadede bütün spekülatif piyasaların, toplamı sıfırdır. Spekülatif piyasalarda varlık ve servet yaratılmaz, transfer edilir. Spekülatif yatırım alanlarında elde edilen kazanç zamanında realize edilmezse, kaybedilir. Toplamda herkesin kazancını arttırarak sürdürmesi mümkün değildir. Uzun vadede elde edilen kazanç, başkalarının zararıdır. Realize edilmeyen bütün kazançlar sanaldır. 400 yıl boyunca işleyen akümülasyon-distribüsyon döngülerinin, kazançları amatörlerin elinden profesyonellere geçirdiği bilinmeyen bir şey değil. Bu konuda yapılan bütün araştırmalar, spekülatif piyasa ekonomilerinin gelir uçurumlarını büyüten kısır döngüler olduğunu gösteriyor. Bir çöküşle spekülatif kazançlar buharlaşmadan da yeni bir döngü başlamıyor.

Diğer taraftan bu döngülerin süresi ve büyüklükleri aynı değil. Bu nedenledir ki Elliot Dalga Prensibi, kendi yöntemlerini diğer Cycle teorilerinden dikkatle ayırıyor. Çünkü Elliott Dalga Prensibi’ne göre dalgalar büyüyerek daha büyük dalgalar oluşturur ve büyüyen her dalga da kaçınılmaz olarak kendi büyüklüğü ile orantılı bir çöküşe neden olur. İkincisi de, zamanla bu akümülasyon-distribüsyon döngülerinin “sanal kazanç” ekonomileri yaratmış olması. Realizasyonu “bilinmeyen bir geleceğe” ötelenmiş kazançlar, yeryüzünde yaratılan tüm maddi kazançların toplamını mislilerce aşmış durumda. Bu sürecin içinde kitlelerin yeniden para biriktirerek spekülasyon alanlarına, en pahalı seviyelerden alıcı olarak geleceğini beklemek, boş bir umuttan başka bir şey değil.

Başta ABD olmak üzere, dünyanın her yerinde kronikleşmeye başlayan büyüme ve istihdam sorunlarına bir de bu gözle bakın. Büyüme-istihdam sorunlarını aşabilmek için kredi pompalanıyor ve pompalanan kredi, iş alanları yaratmak yerine oluk oluk spekülasyon alanlarına akıyor. Bu akış yeni büyüme ve istihdam sorunları yaratıyor, çünkü bir tarafta kredi veren varsa, diğer tarafta kaçınılmaz olarak kredi alan var. Kredi alan üretim yaparken, karşı karşıya olduğu riskler o kadar fazla ki, ya o da spekülatif alana yönelmeyi tercih ediyor, ya da riskini “hedge etmek” üzere gelecekteki kazancını spekülatif alanda “korumaya” çalışıyor. Sonuç: Sürekli büyüyen yatırım spekülasyonu, yayılabileceği en riskli alanlara kadar yayılıyor. Bu nedenle finans dünyasının en yaygın kabul gören tezinin artık geçerli olmadığını düşünüyorum; Akümülasyon-distribüsyon döngüleri, GrandSupercycle dereceli dalganın geçmiş bir kaç yüzyılına özgü bir dinamikti ve bence artık geçerli değil.''-------------------------------------------------------------------------------------------

Borsa konusunda, elliot analizi konusunda destek almak için
devirtrade.com tavsiye ederim. Devir Türkiye' deki gerçek üstatlardan birkaçı içindedir. Uzun yıllar hisse.nette yorum analiz yapmıştır. Karnından ortaya konuşanlardan değildir, cesurdur. Onlarca kez nokta atmış, tutturmuş ve bunu çizgilerle bir esasa dayanarak yapmıştır. ABD finans krizini çok önceden öngörmüş, neredeyse nokta atışı yapmıştır.

  • Paylaş
3

Ahmet Avcı, Bu arada borsa web sitesinden takip edilmez. Web tabanlı modüller var, çoğu aracı kurum hesabı olanlara bu hizmeti bedava veriyor. Takip ekranını istediğiniz gibi düzenlemek mümkün, web tabanlı teknik analiz program destekleri filan da çoğunda vardır.

Ahmet Avcı, Yani asıl data sağlayıcılardan datayı almalısınız, diğer siteler de, teletex verileri de datayı bu data sağlayıcılarından alır.

Altay Bilgin, Web sitelerinden borsayı izlemek gerçekten risktir. Buyrun borsa takibi yapabileceğiniz programlar: borsanasiloynanir.co/en-iyi-borsa-izleme...

Haber data ağırlıklı siteler de işe yarayabilir örneğin borsatek.com gibi
  • Paylaş
Şu an veriler paralı. bigpara.com ücretsiz sunuyor. Bu yuzden oradan bakıyorum ben.
  • Paylaş
Buradakiler gibi çok büyük bir web sitesine sahip değilim ama kendi tecrübelerimi paylaştığım bir sitem var. borsahocasi.blogspot.com.tr/2015/01/bors... de borsa hakkında temel bilgiler yanında borsaya yeni girmek isteyenlerin en az hatayla tecrübe kazanmasını sağlamak istiyorum. Yeni yatırımcıların çoğu, yaşadıkları hüsranla bir daha yatırım yapamayacak duruma geliyor. Bunun da başlıca sebebi, büyük web sitelerinde dönen yorumlar ve tavsiyeler.
  • Paylaş
Bence borsa en iyi Teletex'ten takip edilir. Eğer illa site ismi istiyorsanız da bigpara.com/ ve bloomberght.com tavsiye edebileceğim borsa takip ekonomi habeleri sitelerinin başında gelir.
  • Paylaş
1

Ahmet , Haber data ağırlıklı siteler de işe yarayabilir örneğin borsatek.com gibi

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

5100 Görüntülenme14 Takipçi7 Yanıt