Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bozcaada'da dalış yapan var mı? Dalış için uygun mudur?

Soru 1 ay kadar önce sorulmuş yine de yanıtlamak isterim. Bozcaada'da dalış yapmadım ancak 20 yıllık bir Bozcaada'lıyım. Denizi temiz ve zengin olsa da rüzgar ve akıntı sebebiyle dalış yapmaya gelenlerin genel olarak çok memnun kalınmadığını bilmekteyim. Eğer sizin dalış yapmak istediğiniz koya vuran şiddetli bir rüzgar varsa o koya gitmeyip başka yere gitmek durumunda kalabilirsiniz. Yine de son 2 senedir dalış ekipmanlarına sahip ve günlük tur yapan bir tekne var bu turlara katılmak mümkün genel olarak mermer burnu ve civarında dalış yapılıyor. Zaten adaya giderseniz üst tarafının alt tarafından daha keyifli olduğuna kanaat getirebilirsiniz diye düşünmekteyim.
  • Paylaş

Bozcaada özellikle bir yıldız dalışçılar için harika bir dalış bölgesidir. Adada dalış yapılabilecek 5-6 güzel nokta bulunuyor. Dalış noktalarının ortalama derinliği 20 metre kadar. Yolunuz düşerse dalış yapmanızı öneririm.

  • Paylaş
Bozcaada'daki dalış noktalarında aktıntıyı ve soğuğu hissetmek olasıdır. Ama bu sizi yanıltmasın. Akıntıdan dolayı suyu tertemizdir ve dalış noktaları şahane canlılara ev sahipliği yapar. Fırsatını bulursanız kesinlikle dalın derim :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

953 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları