Bilmek istediğin her şeye ulaş

Breaking Bad dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu muhteşem yapıta dair düşünce ve öngörüleriniz...Düzenle
Sanırım son yıllarda Lost'tan sonra herkesin beklentisini üst düzeyde karşılayan tek seri Breaking Bad oldu. En azından benim için öyle. Şu an 4. Sezona başladım ve bazı bölümlerde o kadar iyi oyunculuk ve o kadar iyi sahneler var ki, izlerken aynı anda o olayı yaşıyormuşcasına kalp atışlarımın hızlandığı olmuştur.

Oyunculuk konusunda Bryan Cranston (Walter White) inanılmaz bir performans sergilemiş bence (hayatı ve filmleri için: inploid.com/post/bryan-cranston-hayati-v... ). Aynı şekilde Aaron Paul (Jesse Pinkman) ve diğer oyuncular da çok çok iyi.

Geçenlerde bir sahnede Jesse Pinkman birini vurmak zorunda kalıyordu ve o sahneyi izlerken ciddi biçimde sanki ben oradaymışım gibi bir hisse kapıldım ve resmen heyecanlandım diyebilirim.
Dizi ile ilgili çok ilginç bir haber okumuştum ayrıca onu da aktarayım. Anthony Hopkins, diziyi izledikten sonra Bryan Cranston'a bir mektup yazmış ve övgüler yağdırmış.

Orjinal haber (ingilizce): vanityfair.com/online/oscars/2013/10/ant...
Türkçe haber: milliyetsanat.com/haberler/sinema/hopkin...

Şu an kalan bölümleri hemen izlememek için kendimi zor tutuyorum diyebilirim : )

Dizide beni en çok etkileyen durum, Lost veya son dönemlerde çekilen dizilerin büyük bir çoğunluğunda olduğu gibi gerçekleşmesi çok zor veya doğa üstü olayların yerine, gayet yaşamın içinde yaşanabilecek olayların yansıtılması (çok küçük istisnalar hariç) .

Eğer izlemediyseniz mutlaka izleyin, şiddetle tavsiye ederim yo!

Güncelleme (yukarıda bahsettiğim sahne)
  • Paylaş
Kesinlikle bugüne kadar izlediğim en iyi dizi. Her bölümün sonunda içindeki isteği ve heyecanı bastıramayıp bir sonraki bölümü mecburen izlediğin dizi. Başından kalkmadan sezon bitirebileceğin dizi. Karakterlerine kendinizi kaptırdığınız bir dizi.
  • Paylaş
Süper diziydi, ne yazık bitti. Onu sevenlere Weeds'i tavsiye ederim.
  • Paylaş
2

Gamze Umay, Ben daha yeni başladım 1. Bolumdeyim güzel diziye benzio ama fringe dizisinin üstüne çıkacak bir dizi bulamadım henüz

Şaman, Doctor Who ve Torchwood, ikisi de Fringe'den iyi bence, ikisi de paralel evren falan gibi gidiyor.

İyi - kötü, doğru - yanlış ikilemleri arasında gelgitler yaşatan, S5E2 ile devam eden Tv tarihinin başyapıtlarından biri.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

976 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt