Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu aralar hobi arayışına girdim ama bir türlü bulamadım kendime göre. Böyle uğraşabileceğim bir şeyler yapmak istiyorum, zamanım çok boş geçiyor. Hobi önerileriniz nelerdir?

Bisiklet alıp ve uzun mesafe turlara katılabilirsiniz. Gayet güzel bir hobi bol zamanı olanlar için. Yürüyüş, kamp, dağcılık gibi faaliyetlere de katılabilirsiniz.
Bu tür grup etkinliklerinde aklınıza gelmeyecek adını duymadığınız güzel yerlere gider çok da eğlenerek vaktinizi de kendi yararınıza olacak şekilde harcamış olursunuz. Maddi durumunuz müsaitse bu tür etkinliklere üst seviye bir grupla başlamanızı öneririm. Motorlu gruplarla geziler veya arazi araçları toplulukları gibi. Hatta daha da güzeli yurtdışı turlarıdır.
Aynı zamanda forum sitelerinden de bu gibi etkinlikler için araştırma yaparak hem bilgi sahibi olur hem de kısa zamanda güzel bir çevre yakalayabilirsiniz.
Maddiyat konusunda o kadar serbest değilseniz kesinlikle bisiklet öneririm. Forumlar aracılığıyla toplanmış, kendi aralarında yaptıkları kısa ve uzun turlar gerçekten çok ilgi çekici.
Uzun turlar Dünya çapında tabi ki.
Bir sürü örneği var ülkemizde; Bir sabah hazırlanıp tek başına Dünya'nın bir ucuna seyahat edenler.
  • Paylaş
Genellikle hatırlayabildiğiniz kadarıyla çocukluk hatıralarınızdan faydalanabilirsiniz. Bizi nelerin heyecanlandırdığı, nelerin hayranlık uyandırdığı veya bizim neleri iyi yaptığımız gibi pek çok durum o zamanlarda şekilleniyor.

Eğer amacınız sadece dinlenmek ve huzur bulmaksa hiçbir amaca hizmet etmeyen kendinize has şeyler bulabilirsiniz çok saçma görünse de . Örneğin eskiden çatılarda halı yıkanırken köşelerde toplanan köpüklerini, suda dağılıp tekrar birleşmelerini falan seyretmek aşırı hoşuma gider benim hala ve kafayı tamamen boşaltır :)

Eğer biraz daha elle tutulur, sonunda bir ürün veya amaca hizmet eden bir şeyler yapmak istiyorsanız yine aynı özelliklerinizi düşünerek bu sefer biraz da yaratıcılık katarak bir şeyler bulabileceğinize eminim. Ama önerileriniz size has ve sizden çıkmalı bence kesinlikle :)
  • Paylaş
Sorunun cevabını bulmak için kendinize yardımcı olacaksınız. Evde mi, kapalı alanda mı, açık alanda mı, açık alandaysa hareket halinde mi, nasıl uğraşacaksınız? Bu işe bütçe ayıracak mısınız, evet ise, ne kadar? Gündüzleri mi geceleri mi uğraşacaksınız? Buna benzer sorular sorup, elemeyi tamamladıktan sonra bu soruya bir açıklama ekleyerek tekrar sorabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

176 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları