Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu gerçekten önemli fikirleri olanlara göre soru: Müslüman nasıl eğlenir?

ör: futbol oynar, işte" falan yerden filan yeri şu saatte seyreder". "eğer burada yaşıyorsa şu mekanları gezer" "bu şeyleri görmelidir" gibi....Düzenle
Herkesin kendine göre eğlence anlayışı vardır. Buna "müslüman" diyerek soru yöneltmek dar görüşlülüktür. Kaldı ki herkesin müslüman anlayışı da farklıdır.
Ne düşünerek bu soruyu sorduğunuzu merak ediyorum doğrusu.
  • Paylaş
2

Cansu Arı, Anladım. Yine de durum değişmez, her müslümanın da kendine göre eğlence anlayışı vardır.
Atıyorum ben akşam saatlerinde deniz kenarında kahve içmekten zevk alıyorsam, bir başkası bunu gündüz yapmaktan hoşlanır.
Ben bowling oynarken eğleniyorsam, bir başkası lunaparkda eğlenir.
İçki, kumar gibi şeylerle eğlenenlerin, yanında sadece oturup izleyen de eğlenebilir. Ve bunları yapanların hepsi müslüman olabilir.

Cansu Arı, Ben diyorum ki, müslüman veya değil her insanın hoşlanacağı sayısız yapacak şey var. Bunları söylemek, yazmak, bunu yapabilirsiniz demek ne kadar akla mantığa sığar bir şey?
Umarım uzun bir zaman sonra bunları tekrar okursunuz.

Helal sınırdan çıkmadan nasıl eğlenir? Örnek; müslüman içkili bir ortamda eğlenemez. Bir müslüman, namazına orucuna mani olacak bir şekilde eğlenemez. Ben dar görüşle değil bu çerçeveyi bilenlere, yine bu bahsettiğim helal çerçevede olmak şartıyla fikir beyan etmelerini önerdim. Lütfen kısıtlamaktan farklı anlamlar çıkarmayınız. Burada Allah' ın, tüm etleri serbest bırakıp domuz etini yemeği haram sayması gibi bir mantık barınıyor.
Yani benim sorum şu; kasaptan domuz eti dışında hangi eti alayım? O eti nasıl pişireyim ve nasıl yiyeyim? Bu soruda temel mantık bu...
Saygılarımla...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

251 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt