Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu hafta sonu arkadaşlarımla Cunda Adası'na gidiyorum. Ne yapılır? Nerede ne yenilir? Fazla lüks olmayan fakat lezzetiyle adından söz ettiren balık restaurantı önerir misiniz?

Yardımlarınız için teşekkürler.Öğrenci olduğumuzu göz önünde bulundurmanızı diliyorum :)Düzenle
Ayvalığa son gidişimde Taksiyarhis pansiyonda kalmıştım. Son derece otantik, neşeli ve içten bir ambiyansı var. Kaldığım bu yerden Cunda adasına giden dolmuş taksilere ve feribotlara yürüyüş mesafesi 2 ila 3 dakika kadar. Ve dolmuş taksiyle adaya varışınız yani 2 km kadar bir yol sürüyor ki tam bir indi-bindi mesafesi diyebiliriz.
Zaten 500 metrelik bir restoran sahili var. Bu sahilde bir çok balık restoran göreceksiniz. Hangisine geçerseniz geçin her biri işinin ehli hizmet sunuyorlar.
Bu restoranlar arasında çok bir fiyat farkı bulamazsınız. Ayrıca Taksim de adam akıllı bir meyhane de 2 kişi ne kadar hesap ödüyorsanız burada da biraz üstünde bir hesap ödeyeceğinizden emin olabilirsiniz.
Size tavsiyem garson yanınıza geldiğinde ortalama ödemek istediğiniz hesabı kendisine söylemeniz ve onunla beraber yemek istediklerinizi seçmeniz.
Hem daha samimi bir hava yakalayacaksınız hem de kalantor olmadığınızın bu ifadesiyle şişmiş bir hesapla karşılaşmayacaksınız.
2011'de bir 35'lik Tekirdağ, balık, 2 yengeç bacağı, salata, meyve tabağı, 3 veya 4 çeşit oraya özgü mezeyle birlikte 100 TL'ye masadan kalkmıştık.
Oturduğumuz restoran feribot seferleri yapan iskeleye yüzünüzü döndüğünüzde solunuzda kalandı sanırım bir diğer ihtimalde sağınızda kalan olabilir:)
İyi eğlenceler.
  • Paylaş
Geçen sene ayvalık gittim. Akçay kaz dağlarında başlayan tatilin aayvalık, sarimsakki, cunda, şeytan sofrası ve bozcaada olarak devam etti. K. Ege ye aşık oldum, cunda ya 2 defa gittim biri motor ile kendimiz diğeri de tekne turu ile. Ikisi de harikaydı. Ayvaliktaki konaklama tesisleri küçük rum evleri. Ambuyanslari çok hoş. Sokaklar daracık evler muhtesem, Rahmi koçun müzeye çevirdiği Taksiyarhhis müzesi ve asiklar tepesine gidilebilir. Asiklar tepesinin orada çay veya kahve molası denize karşı eşsiz bir manzara imkani sunuyor. Sahil şeridi boyunca balık restoranları mevcut. Fiyatlar hepsinde hemen hemen aynı. Papalina meşhur balıkları hak diye benziyor. Daha birçok mezeleri de var..

K. Ege muhakkak gorulmesi gereken bölgelerden
  • Paylaş