Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu hafta sonu bir kafede güzel olan bir kızın sağ elinde bir sıkıntısı olduğunu görünce kız elini benden sakladı. Bu beni derinden etkiledi ve yaklaşık üç gündür onu düşünüyorum. Daha önce böyle bir şey olmamıştı ama ben galiba aşık oldum sizce ne yapmalıyım?

Bence hissettiğiniz acımayla karışık empati. Kızla mümkünse biraz konuşun, çay kahve içmeye ya da öğlen yemeğine davet edin. Hala aşık olduğunuzu düşünürseniz zaten ne yapacağınızı bileceksinizdir.
  • Paylaş
Bana göre; insan anlara, parçalara aşık olur ama bütünü sever/sevebilir. Bütüne aşık olup parça parça sevemez.

O kişi ile yeni tanıştığınızda, ilk gördüğünüzde, anlık olarak; hoşunuza giden, gizem uyandıran, meraklandıran, heyecanlandıran, vs. her şey gerisini sizin beyninizde tamamladığınız hayal ile gerçek arası düşünceler sürüsünü (hele bir de böyle bir şeye o ara ihtiyacınız varsa) beyninize çağırır. Burada da deli duygular, sular seller gibi güzel hayaller, fırtınalar arka planda baskın yapar. Adına aşk deyin, çok hoşlanma deyin; ne derseniz deyin işte o şey gerçekleşir. Kişiyi tanımaya başladıkça da bu hayal ile gerçek arası durumun yerini o kişiyi tanımak, ona alışmak, onunla geçen zamanın sizde uyandırdıkları ve elbetteki bunun kalitesi ile birlikte, artık bütünü sevebilme durumu alır.

Ben bu açıdan baktığımda ilk görüşte aşkın kişinin kendi isteği ile yaratmaya müsait olduğu ve arayışta olduğu kendi bütününün tamamlayıcısı düşünceler ve onların etkileri olarak görüyorum.

Açıkçası soruya odaklanmadan yazdım yukarıdakileri ve şimdi dünyaya döndüğümde yanıt olarak; sizin durumunuzda bence hissettiğiniz Şaman Bayyurt (@chamacon)'un da belirttiği "acımayla karışık empati" ama onunla zaman geçirerek bu durumu netleştirebilir; çok mutlu, az mutlu, yeterince mutlu ya da mutsuz bir ilişki yaşama şansı yakalayıp bu her durum için geleceğinize yön verebilirsiniz :) (ya da yaşamadan yola devam edersiniz, seçim sizin).
  • Paylaş
5

Nurcandemir, Şaman Bayyurt (@chamacon) dediğini yap..:)

Serkan Köse, :) Şaman üstadın yolu, aklın yolu :)..

Ayhan Şimşek, Hesabı mutlaka sen öde :)

Serkan Köse, +1. Bu alt yorumlara like işini halletsek ne güzel olur @hakank :)

Ona yakın davran.Senin içinelindeki problem sorun değilse onu da buna ikna et. Eminim çok mutlu olacaktır. O mutlu olunca sen de çok mutlu olacaksın.
  • Paylaş
Hani hoşlandığımız insanın yanında kusurlarımızı saklamaya çalışırız ya, bence kadının bu davranışı sizin bilinçaltınızda böyle bir düşünce uyandırdı. Beğenildiğinizi hissettiniz/düşündünüz.

Karşımızdaki insandan bu şekilde olumlu bir hissiyat alınca ister istemez ona karşı pozitif şeyler besliyoruz. Bu, her zaman aşk değil tabi ki.
Bence aşık olup olmadığınız konusunu tekrar gözden geçirin.
  • Paylaş
Bu soru sorulalı epey zaman oldu. Yanlış hatırlamıyorsam. Acaba sonuç ne oldu?
  • Paylaş
Parmağında yüzük olabilir 😊
  • Paylaş
1

Ayhan Şimşek, eheheh mümkün olduğundan gemileri çarçabuk yakmamak gerek ama dimi

Aşk öyle birşey değil senin hissettiğin duygular nedenini bilmediğin için merak duyman bence : D kafede rastladıysan bir daha denk gelmek için sık sık git o kafeye ve denk gelirsen gidip konuşman kızın hoşuna gidebilir.
  • Paylaş
1

......, kız engelli sağ elini kullanamıyor merak değil bence aşk... Değilse de aşk nedir nasıl bir şeydir...