Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu kadar yalnız olunur mu?

Yalnız zaten sadece bu kadar olur. Daha az yalnızlığa yalnızlık denemez. Yalnızlığın azalması yalnızlığı paylaşacak birinin daha olması demektir. Özdemir Asaf üstadımızın dediği gibi paylaşılsa zaten yalnızlık olmaz.
  • Paylaş
Aslında hep yalnınız sadece yalnızlığımızı gidermeye çalışıyoruz. Çünkü her birimizin vücudunda ayrı bir beyin, ayrı bir düşünce dünyası var. Böyle olmasaydı, bilim kurgu filmlerindeki gibi başkaları düşünce dünyamızı yönetirlerdi.

Hayatta yalnızlık çekmesek bile, birey olarak her birimiz belli dönemlerde yalnızlığı hissederiz. Özellikle bizi etkileyen ölümler, gelecekte yalnız kalacak mıyız, kalmayacak mıyız sorusunu sormamıza neden olabilir? Bu eskiden çok düşünülen bir konu olsa gerek, zira alie reislerinin büyük aile kurmalarının (nesillerin bir arada yaşaması) en önemli sebebini bu olarak görürüm.
  • Paylaş
Yalnız, sürekli dinleyendir, söylenmemiş bir sözü, demiş şair. Yalnızlık güzel şey bence kuru kalabalıktansa. İnsan beklentileri olan bir varlık. Başkasının hayatına bulaşmak gibi bir virüs durumu da var. Yani mutlaka bir canlı performans gerekiyor. İnsanlarla uğraşarak yaşlanacağıma gider ışınlanmayı icat ederim.
  • Paylaş
Sunay AKIN ne güzel de anlatır;
YALNIZLIK
Şemsiye yapımcıları
ıslanmaktan
tek kişiyi koruyacak genişlikte
kesince kumaşları
yağmur değil
yalnızlıktır yağan

Daha da hüzünlendirir her gece
kentin sokaklarını
bekçinin nefesiyle
düdüğün içinde dönen
nohut taneciğinin
yalnızlığı

Ne çok sevinirim bilseniz
bir yılan
mezarıma girer de
göğüs kafesimin kemikleri içinde
kış uykusuna
yatarsa
  • Paylaş
21. Yüzyıl virüsü. Evli, bekar, genç, yaşlı, cocuk, işli işsiz fark etmez, herkese bulaşan bir virüstür bu.yalnız koyar adamı. Çoğu zaman bu yalnızlığı paylaşmak için ya internette ya bir barda ya iş yerimizde ya da bir vapurda birilerini bulmaktır çabamız. Çağımız iletişim çağı olmasına rağmen "yalnız olmak" hala mat ediyor bizi. Öyleyse ne aradığımızı bilmiyor ve bulduğumuzu da anlayamayıp kaybediyoruz.
  • Paylaş
Araba da, bira içerken, fıstık paketinde kabukların içinde bir köşeye sıkışmış o son yarım fıstık tanesi vardır ya. Yalnızlık işte o yarım fıstığın biraya kavuşma ozleminin, aslında biranın bitmiş olması sebebiyle gerçekleşmemesi ve o yarım fıstığın paketin icinde arabanın camından atıldığında hissettği şeyin ta kendisidir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

184 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları