Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu platformda gerçek bir IQ testi yaptırmış olan var mı?

Yaptırdım.
  • Paylaş
5

Akin, Iyi akşamlar,

Ben iq'mu her zaman merak ederdim. Internette çözmediğim pek test kalmamıştır bu yüzden. Kısa bir süre önce bi devlet hastanesinde yaptırmak istedim fakat ancak psikiyatrist onayiyla yapılabileceğini söylediler. Nedense ?! Sadece merak binaen yaptiramayacagim anlaşılan. Siz nerede yaptırdınız ? Ve doktor onayı şartı ?

Ilginize ayrıca teşekkür ederim bu konularda konuşacak pek birini bulamadim şu ana kadar. Bu arada mesaj yazdım ama göndermedim sanirim 😊

Melek Özaslan, Merhaba,
Yıllar öncesinden bahsedecek olursam, ilköğrenim dönemimde yeni bir okula geçiş yaptığımda öğretmenim ebeveynlerimi okula çağırmıştı. Ailemin onayı ile kendimi il merkezindeki rehberlik araştırma merkezinde bulmuştum. Oldukça uzun süren soruların sonunda tüm uzmanlar toplanıp kendi aralarında görüşüp sonuca bağlamışlardı. Kısacası sanıyorum bir yönetim biriminin (bağlı olduğunuz bir sınıfın yönetimi) onayı gerekiyor. (Olağan dışı durumlar gözlendiğinde, imza ile yapılıyor. Mukayese edecek olursam sanıyorum psikiyatrist onayı daha sancısız)
İnce üslubunuz için de ben teşekkür ederim. Mesaj almadım, iyi sabahlar. :)

Akin, Merhaba,
Bu işin niye böyle aşılması zor bi prosedürü anlayamadım. Bahsettiğiniz olayda siz ciddi bir süreci tamamlamissiniz. Aslında özel sağlık kuruluşlarında yaptırma imkanı var fakat sonuçların mensa'nin tarafından kabul görmesi gerekir bildiğim kadarıyla. Yani mensa Türkiye'nin onayladığı bir yerde yapılması lazım. Devlet hastanelerini tanıyorlar diyebiliyorum. Sizinki muhtemelen doğru bir sonuçtur. tabi artık bunu yaptirabilmem için psikiyatrist dışında bir seçeneğim yok ilköğretim biteli çok oldu 😊 erenkoy ruh ve sinir yetişkinler için test yapıyor bildiğim kadarıyla. bu arada galiba sadece takip ettiğiniz kişilerden mesaj alabilirsiniz. Takip ettiğim kişilere mesaj atabiliyorum. Beni takip ederseniz direkt mesaj atabiliyorsunuz. Sakıncası olmazsa birseyler daha sormak istiyorum bu konuda aslında.

Melek Özaslan, Ortaöğrenim sürecinde de sanırım yapılıyor fakat sonuç belgesi benim okuluma özel olarak gönderilmişti, sevgili ailemle ise o kurul o süreçte sonucu aktarmıştı. Ebeveynlerim de ayrı odalarda teste tabi tutuldular. Onlar bu süreçleri daha iyi biliyor fakat onlara da yönelttiğiniz soruları aktarırım. Umarım yardımcı olabilirim.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

31 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt