Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu şarkının başında ezan var ve sonunda besmele ile fatiha söylenmiş. Klibi baştan sona kadar izlediğinizdede farklı olduğunu göreceksiniz. Kısaca sormak istediğim SKRILLEX-FU**K THAT isimli bu şarkı hakkında detaylı bilgiye sahip olan var mıdır?

Skrillex,Sonny John Moore isimli ABD'li bir elektronik müzik yapımcısı. Zaten klipte de muhtemelen bu nedenle uyumsuz ögeler var. Başta sefil bir İslam ülkesinde başı açık, tesettürsüz bir kadın var. Sokak ortasında sarılıp öpüşüyorlar, sonda hatta kadınların bacakları görünüyor. Ezan ve Fatiha'ya gelince; tim yabancı yapımlarda bir İslam ülkesi gösterildiğinde ülkenin İslam ülkesi olduğunu anlatmak için ezan kullanılır. Sonunda da esas oğlan ölüyor, klibin İslamiyete uyan tek ögesi, ölenin ruhuna Fatiha okunuyor. Ben İslam karşıtı bir şey göremedim sadece şarkının adının Fuck That olması ilginç ama adam sonuçta "fuck that beat up too" diyor yani kliple ilgili hiçbir şey söylemiyor. "Fuck" sözcüğü de sadece cima anlamında kullanılmaz hatta bir Dub Step'de olmazsa olmazdır. Görüldüğü üzere adam kendi ritmi üzerine bir şarkı söylüyor klipte ise Orta Doğu romantizmini kullanmış.
  • Paylaş
1

Özgür Şenocak, Bende bu şekilde tahmin etmiştim, farklı bir tarzı olan ve iyi klipleri olan bir müzisyen. Benim yadırgadığım tek noktası müzikle kuranın bir arada olmasıydı.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

462 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları