Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu sene liseye gidecek olan kızım 430 civarı puan tutturdu. Kendisi sağlıkçı olmak istiyor. İngilizcesi iyi sayılır ve psikolojiye de meyili var. Bu yönde ilerlemeli mi yoksa buna benzer farklı mesleklere mi yönelmeli? Tavsiyeleriz nelerdir?

14 - 15 yaşında galiba evladınız, öncelikle mutlu Bir ömrü ve başarılı bir hayatı olmasını dilerim. TEOG puanı bu degil mi? 430 puan çok iyi bir puan mıdır bilmiyorum, bu konuya dahil olma sebebim bu yaşta bir çocuğun mesleğini seçme zorunda kalması. Daha olgun yaşlarda meslek seçmesini sağlayacak bir yöntem bulabilirseniz daha iyi olur kanaatindeyim.
  • Paylaş
3

Yavuz Genç, İlginiz güzel temenniniz ve cevabınız için teşekkür ederim.kızım liseye gideceği için sağlık lisesimi yoksa düz liseyemi gitmesi konusunda şimdiden siz ve sizin gibi kişilerin tecrüberinden istifade etmek istiyorum. Farklı düşünceleriz olursa mesajlarınızı herdaim bekliyorum. Teşekkür ederim.

Hakan, Hemşirelik mezunu yeğenim bu sene birden polis olmaya karar verdi :) hemşirelik ise çocukluğundan beri tek hedefiydi. Ancak şuan komiser:) ve mutlu. Demek istediğim hangi eğitimden geçerse geçsin çocuklar büyüyünce daha mutlu olacakları mesleklere yöneliyor, Hayat uzun bir maraton ve meslek için her yaşta kararlar verilebiliyor. Sanki liseye yönelmesi diğer meslekleride görebilmesi açısından daha avantajlı gibi.

Yavuz Genç, Çok çok teşekkür ederim yazılarınız için.çok doğru söylüyorsunuz bizde ebeveynler olarak çocuklarımızdan daha çok heyecanlı ve bir o kadarda kaygılıyız onların gelecekleriyle ilgili doğru karar vermelerini için şimdiden uğraş verme telaşındayız.cenabı ALLAH bütün çocukların bahtını açık etsin.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

54 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları