Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu site ne zaman ilk gün ki gibi gerçek sorularla daha iyi bir hale gelir? İyi tavuk nasıl kızartılır böyle bir soruyu insan neden sorar? Bu soruları soran bir milletten CERN laboratuvarındaki gibi bilinmeyenleri nezaman sormaya başlarlar?

Peki biz devlet olarak ne zaman teknolojiyi daha iyi kullanabiliriz ve ne zaman daha gerçek sorularla insanların vakitlerini alabiliriz. ?Düzenle
İlk günlerdeki sorular bence daha gerçekdışıydı. Tavuk konusunu ben fena bulmuyorum yemek ağına sınıflandırıldıkça, tabi tavuk da en azından köy tavuğu olmalı, yamyam tavuk yemek istemiyoruz sonuçta. Bu millet, bir ihtimal, aşağı yukarı dörtyüz sene sonra bilimsel bilinmeyenleri sorgulamaya başlayabilir.

Aslında siz devlet olarak istediğiniz an milletin daha gerçek sorularla ilgilenmesini sağlayabilirsiniz. Bilimsel bazlı eğitim politikaları üreterek işe başlayabilirsiniz. İnsanlara daha yoğun bilim eğitimi verirseniz bile bir kısmı bilime yönelecektir.

Devletin reisi çıkıp herkes sicim teorisini öğrenecek, bir sonraki mitingimde sınav yapacağım dese ve teoriyi öğrenmeyenlerin ihbar edilmesini teşvik etse ne olurdu acaba?
  • Paylaş
Bence insanların sorularını küçümsemeyerek onların öğrenme merakına destek olmakla başlayabilirsin işe. ;)
  • Paylaş
Sitedeki istatistiksel veriler kalkarsa, insanlar puan yarışı için saçma sorular sorup saçma cevaplar vermekten vazgeçer; biz de gerçek bir tartışma ortamında doyurucu cevaplarla muhatap olabiliriz diye düşünüyorum.
  • Paylaş