Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu sitede artık okuduğumdan çok bekliyorum. Sizlerde de mi site çok yavaş çalışıyor?

Genele de faydamız olsun :)) bir tane daha amatörce ama etkili bir yöntem tavsiye edeyim. yine sistem araçları içinde disk birleştir diye bir program var. ingilizce versiyonda defrag diye geçer. diski dolu makinalarda 5-10 saat filan süren bakımlar yapabilir ama sabırla bekleyim bitmesini ve program çalışırken makinanızı kullanmayın. bu sebeple en iyi zaman gece yatarken başlatımasıdır bence.  bittiğinde makinanda ciddi bir hızlanma göreceksin. c, d ve varsa diğer sürücüler için ayrı ayrı çalıştırman gerekir bu programı.
 • Paylaş
Hız problemi İnploid'de değilmiş. Firefox'un müsrif RAM kullanımındanmış. Düzeltmek için internette bulduğum bir çok ayarı yaptım ama tilki hala müsrif bu nedenle tekrardan Chrome'u denemeye başladım. RAM kullanımı sınırlı ve hızı doyurucu diyebilirim. :)
 • Paylaş
Disk temizleyiciyi çalıştır :)
 • Paylaş
Böyle bir problem olmaması lazım chamacon? Aynı sorunu yasayanlar var mı harbiden...
 • Paylaş
Hakkan'ın dediğini yaptım, hızlandı gibi :) Çözüm bana biraz komik geldi ama işe yaramış gibi görünüyor. Azerbaycan'daki tutarsız berbat bağlantıdan da olabilir.
 • Paylaş
1

Hakan, komiklik ciddi bir iştir. üstad :)) bir tane daha amatörce ama etkili bir yöntem tavsiye deyim. yine sisten araçları içinde disk birleştir diye bir program var. ingilizce versiyonda defrag diye geçer. diski dolu makinalarda 5-10 saat filan süren bakımlar yapabilir ma bittiğinde makinanda ciddi bir hızlanma göreceksin.

Bağlantıyla ilgili olabilir. Benimkinde o yönden bir sıkıntı yok.
 • Paylaş
Session da değer tutarsan işte böyle siteyi yorar :) serkan abi 
 • Paylaş
1
Sitenin genel performansı üzerine bazı çalışmalar yapıyoruz. Özellikle profil sayfalarında bazı performans problemleri olduğunun farkındayız ve sorunun kaynağını tespit ettik. Önümüzdeki hafta içinde özellikle profil sayfasındaki performans problemleri çözümlenmiş olacaktır. İlginiz için teşekkürler. :)
 • Paylaş
Download 6,17 Mbps Upload 0.85 Mbps Ping 35 ms internet hızım, şimdi ölçtüm sanki çok da yavaş gibi değil ama sitenin genel performansı sanki sitede aktif olmadığım son üç ay içinde azalmış gibi. Artık bu editöre bağlantımdan hızlı yazabiliyorum, 10 parmak yazmayı da bilmem.
 • Paylaş
Sitenin ihtiyacı olan tek şey Normalizasyon Proğramcı arkadaş bunu anlar :)
 • Paylaş
Hakkan çok sağol, yalnız ben de bilgisayar acemisi filan değilim ki, bu işleri ben de zaman zaman yaparım. Bir de makinemi formatlayalı 10 gün kadar oluyor, ayda bir filan bir Acronis backup çekiyorum alete. Ne makinem yavaş ne de internetim, zaten makinede problem olsa hesap ve çizim programlarım çalışmaz doğru dürüst. Yine de sağol bilgini paylaştığın için.
Bir de onlarca resim yükleyen Facebook sayfaları anında açılıyor keza Ekşi vb.
Ayrıca farkettim ki her seferinde "Sonraki" veya diğer bir tuşa bastığımda tarayıcım yaklaşık 10MB daha kullanmaya başlıyor. Yani eski yüklediğini otomatik olarak silmiyor, bir süre sonra tarayıcı 1GB ve fazlasını kullanmaya başlıyor. Bu da sistemi inanılmaz yavaşlatıyor. Bu davranışı diğer sitelerde göstermiyor ama yine de acaba İirefox'un bir ayarını mı değiştirmeliyim ki İnploid uyumu artsın...
 • Paylaş
1

Serkan Köse, bu kısım cok sasirtici... ancak bizimle ilgili bir kisim degil... browser ayarları ile iglili olabilir... firefox sürümü kaç?

Zaten bu soruyu sormana şaşırmıştım. :)
 • Paylaş
Hocam nedir bu tilki sevgisi anlamadımki.. ie on numara:)
 • Paylaş
Eski bir hippi olarak IE'yi kendime yediremiyorum :) Programlarım çalışsa Windows'u da bırakıp Linux'a geçerim. "Saplantı" diyebiliriz sanırım :D)
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

441 Görüntülenme6 Takipçi14 Yanıt

Konu Başlıkları