Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu sitede sorduğunuz soruların altına, siz de sorunun cevabı yerine sorunuzu eleştiren cevaplar alıyor ve bu durumdan rahatsız oluyor musunuz?

Şöyle diyelim:
İnsanlar (cevap veren bir kişi olarak buna ben de dahilim) sorunun cevabından fazlasını veriyorlar.
Biraz daha açmam gerekirse, örneğin cevabı salt hayır ya da evet olacak bir soruya, bu şekilde cevap verdikten sonra açıklaması da geliyor.
Inploid'e katıldığım ilk günlerde bunu yadırgamış olsam da artık normal karşılıyorum.
Neticede burası da bir sosyal paylaşım ortamı.
Internet'te paylaşımı sınırlamanın zor ve bir o kadar da anlamsız olabileceği ortamlardan biri.
(Sınırlamak derken kastettiğim, bir özel ya da kamu kuruluşu, mesela bir sigorta şirketi size bir form doldurtur, orada bilgilerinizi paylaşırsınız. Karşı taraf sizden gerektiği kadar bilgi istediği için paylaşımda sınırlı kalırsınız)
Burada paylaşıma bir sınır konmadığı için eleştiri mahiyetinde de olsa fazlasıyla cevap gelmesini yadırgamamak lazım.
  • Paylaş
Zaman zaman. Burada sadece cevabını bilmediğim soruları değil bildiğim şeyleri de özellikle soruyorum. Benim isteğim sorduğum soruların ileride site içerisinde arama yapıldığında başka arkadaşlarada yardımcı olabilmesi. Hepimiz gayet iyi beceririz google a arama yaptırmayı. Ancak bilgi kirliliğin her geçen gün arttığı ortamda ne kadar doğru sonuçlar alıyoruz tartışılır. İnternette herkes bilsede bilmesede herşeyde profesyonel/grafiker, fotoğrafçı, jinekolog, mühendis... Ben burda bilmediğim konularda sırf karizmatik gözükeyim diye birşey yazmıyorum. Okuyorum öğrenmeye çalışıyorum. Ama bir foruma girdiğinizde örneğin diyelim ki 2-3 gündür süregelen bir baş ağrınız var. Forumları okursanız beyninizde tümör olduğunu bile düşünebilirsiniz... Birbirlerine ilaç tavsiye edenler mi demezsin, belirtileri okuyup %100 hamile olduğunu düşünenleri mi demezsin bir sürü örnek verilebilir.
Bu yüzden Şaman Bey'inde söylediği gibi sağ üst köşede "takibi bırak" tuşuna tıklayınca sorun ortadan kalkıyor. =)
  • Paylaş
Sorusuna bağlı olarak bahsettiğiniz durum oluşabiliyor. Bence problem değil, zaten eğer o tür yanıtları bir daha görmek istemezsek sağ yukarıdan Takibi Bırak tuşuna da tıklayabiliriz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

234 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt