Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu ülkede iktidarın halkı önce fakirleştirip sonra sadaka verir gibi yardım yapmasını nasıl yorumluyorsunuz?

Benim aklıma Kemal Sunal'ın bir filmini getiriyor. Küçük bir kızla oynadığı bir film. Hani şu kızın önce evlerin camını kırdığı ardından da Kemal Sunal'ın 'camcı' diye seslenerek geldiği sahneler aklıma geliyor.. Ya da önce virüs programı hazırlayıp bilgisayarlara dağıtan, ardından da antivirüs programını satan kişilerden bir farkı yok diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Ne diyeyim arkadaşım, oy topladıkları kesim yardım alan kesim:) En büyüğünden en küçüğüne... Kimisi ihale almış yardım olarak, kimisi su tesisatı olmayan eve bulaşık makinesi.  Aldıkları yardımlarla geçinebiliyorsa, veya bir gelecek hayal edebiliyorlarsa kutluyorum onları. Yine alsınlar, versinler oylarını:) 2 kuruşluk yardım alıp çoluğumun çocuğumun geleceğini satacak kadar küçültmesin Allah beni. 
  • Paylaş
Bahçeliyi sevmem normalde ama su al paketi vur tokatı deyişi güzel
  • Paylaş
Sadece bu ülke iktidarı için değil dünya politikası bu yönde. Önce gelişmiş ülkeler tarafından ülkeler fakirleştirilmiş. Sonra "Biz size yardım edeceğiz" diye sömürülmüştür. Yeni bir şey değil ki bu! Yıllardır bu durum böyle!
  • Paylaş
Bu konuyla ilgili BİR EKONOMİK TETİKÇİNİN İTİRAFLARI adlı kitabı okumanızı öneririm bütün sorularınıza cevap bulacaksınız.
  • Paylaş
2

Cem Deyupoğulları, Bu kastedilen tetikçi soros mu acaba?

Aytaç Dicleli, Ekonomik tetikçi dediğim kişiler,bir çok ülkeyitrilyonlarca dolar dolandıran yüksek ücretli profesyonellerdir.Bu kişiler Dünya Bankası.Birleşik Devletler Uluslararası Kalkınma Ajansı (USIAD) ve diğer yabancı yardım kuruluşlarından büyük şirketlerin kasalarına gezegenimizin doğal kaynaklarını kontrol eden birkaç varlıklı ailenin ceplerine para aktarırlar.Kullandıkları araçlar arasında sahte finansal raporlar,hileli seimler,rüşvet,zorbalık,seks ve cinayet vardır.Oynadıkları oyun imparatorluklar kadar eskidir ama günümüzün küreselleşme sürecinde yeni ve korkutucu bir boyuta ulaşmıştır. Bu nlar bu işi yapan ancak daha sonra pişman olan bir ekonomik tetikçinin itiraflarını anlattığı kitaptan alınmıştır.

yorumsuz!!!

ama çok aşağılık bi durum!!!

  • Paylaş
İlk önce oy verip sonra ben vermedim deyip arkasından küfür eden adamların mantığı nasıl çalışıyorsa iktidarın mantığıda aynı çalışıyor... Hal böle olunca Böyle sorunlar ortaya çıkıyor ... ilginç dimi.. :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

763 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt