Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bu ülkede rüşvet verirsen suçlu ceza alırsın, onu da yargıtay bozar kurtulursun. ülkeyi bölmek için uğraşır ve bunu beyan edersen 2 yıl ceza alırsın ama işlerin bir şekilde bozulup iflas edersen ve çeklerini ödeyemezsen 5 yıl ceza alırsın, çok mu?

CEZA BENCE BIR SEY DEGIL CUNKU BU 5 YILLA BITMIYOR.5 YILI YATAR CIKARSIN OKULDA COCUGUNA SORARLAR BABAN NERDE NE IS YAPIYOR? BUYUR CEVAP VER.. http://www.cekmagdurlari.com/Düzenle
'Çeklerini ödememek' diye bir kavramın varlığı bile dünyada benzeri olmayan bir uygulamanın ülkemizde yürütüldüğünü gösterir. Çek ; banka halihazırda var olan parayı alacaklıya alma yetkisi verilmesini sağlayan bir kağıttır. Ülkemizde ise 'vadeli çek ' kavramı vardır. Dünyada yoktur böyle birşey. Çek ' in zaten vadesi olmaz... Çünkü çek paradır. Cezasına gelince, yasa koyucuların takdiridir. Ama çek in karşılığının olmamasını nitelikli dolandırılıcığa yorabilirler belki de. 
  • Paylaş
Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde başlayan 367 tartışması sırasında iş adamı Remzi Gür’ün 'telefonla aradığı hemşehrisi Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım’a oylamaya katılmasını istediği ve rüşvet teklif ettiği' öne
sürülmüştü. İddialar üzerine Gür hakkında 'rüşvet vermeye teşebbüsten' dava açılmıştı.
Davanın görüldüğü Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi, iş adamı Remzi Gür’ü 'rüşvet vermeye teşebbüs etmek' suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırmış, cezayı Gür’ün sabıkasız olması nedeniyle 6 bin TL para cezasına çevirmişti.
Remzi Gür’ün kararı temyiz etmesi üzerine dosya Yargıtay 5. Ceza Dairesince görüşüldü.
Daire, yerel mahkemenin verdiği mahkumiyet kararını oy birliğiyle esastan bozdu.
BU ULKEDE RUSVET VERIRSEN SUCLU BULUNURSAN 10 AY CEZA ALIRSIN ONUDA YARGITAY BOZAR KURTULURSUN.

Van bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk bir konuşmasında 'terör propagandası yaptığı' gerekçesiyle iki yıl hapis cezası aldı. Tuğluk ceza almasına neden olan konuşmayı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, 17 Mart 2010'da yapmıştı.
ULKEYI BOLMEK ICIN UGRASIR VE BUNU BEYAN EDERSEN 2 YIL CEZA ALIRSIN.

AMA ISLERIN BIR SEKILDE BOZULUP IFLAS EDERSEN VE CEKLERINI ODEYEMEZSEN 3-5 YIL CEZA ALIRSIN COK MU, CEZA BENCE BIR SEY DEGIL CUNKU BU 5 YILLA BITMIYOR.5 YILI YATAR CIKARSIN... COCUGUNUN IHTIYACLARINI KARSILAYACAK PARAYI BULAMAZSIN, OKULDA COCUGUNA SORARLAR BABAN NERDE NE IS YAPIYOR DIYE CEVAP VEREMEZ PSIKOLOJISI BOZULUR, HERGUN AILENIN YASADIGI EVE HACIZ GELIP KALAN TEK MALIN OLAN ESYALARDA ELDEN GIDECEK ONLARI NERDE YATIRICAM KORKUSUYLA YASARSIN, AILEN DAGILIR.BITTI MI.HAYIR!!! HAPISTEN CIKARSIN CALISMAK ICIN KOLLARI SIVARSIN CALISACAK YER BULAMAZSIN.BULDUN MU MAASINA O YOKSA EVINE YINE HACIZ GELIR.CUNKU HAPISTE YATTIN AMA BORCUNU ODEMEDIN.ALACAKLI HALA ALACAKLI. cekmagdurlari.com
  • Paylaş

İŞTE BÜYÜK BİR YANILGI DAHA....

 

Çek Her ne kadar türk ekonomisinde vadeli işlem yapmanın bir enstrümanı gibi bilinse de yasalar önünde çek nakit enstrümandır. yani çek yaprağı, pırasa yaprağından biraz farklıdır.

çek kesmek; bu para şu anda bankada git al kardeşim demektir. vadeyle çek kesilmez. vadeyle çek kesmek markete cebinde para yokken girmekle aynı şeydir.  kasacı kızdan bile cebinde paran yokken 1 paket sigara alamazken, banka da paran olmadığı halde çek kesip milletten mal ve hizmet alacaksın sonra 'aaa benim param yok ama' diye ağlayacaksın. kimse kusura bakmasın böyle bir ticaret yok. yukarıda ki çekle ilgili bilgiler ayrıca külliyen yanlış. çek kesip ödemeyen insanlar karşılısız çek kesip nitelikli dolandırıcılıktan dolayı yatarlar ya da mal beyanında bulunmadıkarı için.

yani hapis kanuna muhalefetten verilir borçlu oldukları için değil. 

borç alacak davalarında, borçlar kanununa göre hiç bir insana özgürlüğü bağlayıcı ceza verilemez aynen böyle de yazar kanunda.

 

sonuç

1. paran yoksa çek  kesmeyeceksin.

2. okulda baban niye hapiste demesinler istiyorsan paran yoksa çek kesmeyeceksin.

3. Evine haciz gelmesin istiyorsan paran yoksa çek kesmeyeceksin.

4. 2 ve 3 maddeler de şaşırmamak için 1.maddeden hiç şaşmayacak paran yoksa çek kes-me-ye-cek-sin.

 

bu satırların hiç biri soruyu soran arkadaşımızın direk şahsına hitaben yazılmamıştır.

  • Paylaş
Şöyle bir örnek verim ''bir hakime s...rim seni dersen 5 yıl hapis bu sözünü uygularsan 2 yıl hapis cezası hatta hakimin gönlü vardı dersen ceza bile almaman söz konusu bu ülkede en çarpık şey hukuk sistemi zaten.
  • Paylaş