Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bugün seçim olsa oyunuzu nasıl kullanırsınız? Yani hangi partiye oyunuzu verirsiniz, neden? Ya da hiç kimseye vermezsiniz, neden?

Hiç kimse seçimde oy vermese misal, olmaz ya oldu diyelim, ne datlı olur :) AKP Hariç herkese oy verebilirim. Ama tamamen siyasi olarak, sırf AKP gitsin diye çünkü bitaraf olmayan, bertaraf olur tehdidi hala kulaklarım da. Gerçi o bile yalan cikti. Bertaraf edilmek istenenlerden RÜŞVET alarak daha iyi hizmet veriyorlar diye . DÜŞÜNÜYORUM.
  • Paylaş
AKP, küllerinden yarattığı imparatorluğuna kendi eli ile darbeler indiriyor ve kendini bitiriyor ancak ana muhalefet bu boşluğu iyi dolduramadı / dolduramıyor. Ben memlekete faydalı olabilmesi adına ve AKP'nin gazabından bu ülkeyi kurtarabilmek için bir adım olarak ana muhalefetten yana kullanırdım ama daha iyi bir alternatif türeyebilmesini de temenni ediyorum.
  • Paylaş
Kimseye vermezdim çünkü siyasetçiler hep kendi çıkarlarını arıyor ve ben büyünce parti kurmayı planlıyorum.
  • Paylaş
Biz nedense takım tutar gibi parti tutan bir milletiz.Bu yüzden insanlarımızın çoğu bir partiyi tuttuğunda hiç bir şekilde başka bir partiye oy vermeyi düşünmemektedir ve bunu hainlik olarak görmektedir. Bir partinin yaptığı her şeye göz yumarak yani yaptığı her şey doğruymuş gibi davaranan insanlar bu ülkenin çoğunu oluşturmaktadır.Sanki babasının oğluymuş gibi bağlılık gösterenler bile var.Ama hiç kimse bir partinin bu millete, devlete ne kattığını ,ülkeyi nelere sürüklediğini, nerelere getirdiğini veya nelerden uzak tuttuğunu bilmeden sadece takım tutar gibi parti tutan insanlar var.İnsanların kesinlikle böyle düşünmemeleri gerektiğini, hangi partinin bu millet ve vatana daha iyi hizmet edeceğini görerek oy kullanmaları gerektiğini düşünüyorum.Şu veya bu partinin liderini sırf sevdiği için oy vermesi bu millete zarar verir.Bu yüzden şu an seçim olsa mevcutta bulunan hiçbir partiye oy vermemem gerektiğini biliyorum çünkü herkesin derdinin koltuk sevdası olduğunun kanısındayım.
  • Paylaş
Sırrı Süreyya Önder CHP'ye başkan olsun oyumu seve seve CHP'ye veririm. Gerçi eğer seçime kadar yeni bir oluşum ortaya çıkmazsa bir lider olarak oldukça güçsüz bulduğum Kemal Kılıçdaroğlu'na rağmen yine de oyumu CHP'ye veririm. Yıllardır memleketi satıp sonunda bitiren hatta şimdi de bor kaynaklarını satmayı planlayan, son haftalarda fırsattan istifade artık değerli hale gelmiş olan petrolümüzü yani geleceğimizi satmış olan, bunların yanı sıra son üç haftada beş ölüme sebebiyet vermiş, halka orantısız şiddetle saldıran, hatta polisine cinayet işletip beraat ettiren, tüm kurum ve kuruluşlarıyla ağızlarından tek bir doğru laf bile çıkmayan partiye oyumu vermeyeceğim kesin. Dikkat, verilmeyen oylar sonuçta zaten hile hurdayla kendini oy sayımında öne geçiren partiye verilmiş oluyor. Eğer iktidar partisine oy vermemek suretiyle, onların seçilmesini istemiyorsanız diğer bir partiye oy vermelisiniz. Bu arada, tüm partilileri sokaklarda ellerinde bayraklarla gazlanırken tarafını belirleyemeyen ve esen rüzgara göre hareket edeceğini sergileyen tutumlarıyla kaypakça bir görüntüsü olan MHP'ye de oy vermeyi düşünmüyorum.
Şimdi bu yazının tarafsız olmadığını iddia edecek vatandaşlarımız çıkacaktır. Evet yazı zaten tarafsız değil, iş oy vermeye gelince herkesin kendi düşüncesine en yakın tarafı tutması gerektiğinden bu soruya verilen cevaplarda da bir tarafsızlık aramak abesle iştigal olacaktır.
Defalarca tarafım İnploid'e mal edildi. İnploid, her türlü görüşün temsil edilebileceği (ne yazık bu aralar ağırlıklı olarak İktidar partisinin temsil edildiği) ve kurum olarak tamamen tarafsız bir platformdur, benim de İnploid ile herhangi bir organik bağım hatta diğer üyelerden fazla da bir yetkim bulunmamaktadır.
  • Paylaş
Açıkçası çok kararsızım yani şu anki partiler milleti temsil ediyor mu onu düşünmek lazım. Çünkü partilerden önce millet kavramı gelir. Şöyle bir düşünelim şu ana kadar gelen hangi parti elini vicdanına koysun ben milletin hakkını yemedim desin... Benim için partinin amblemi, düşüncesi ve kişinin ne olduğu önemli değil, benim için asıl olan halka ne vereceğidir ve ne hizmet sunacağıdır. Partiler inandıkları düşünce ve din diyeyim, o yolu izlemezler sadece düşünürler ama herhangi bir eylemi yok sadece lafta, pufta kalır... Ama ben olsam hele bu inandığım din İSLAM ise Hz. Ömer adaletini benimserdim. Öncelikle benim mumumla devletin mumu ayrı olacaktı....
  • Paylaş
Sandığa gidene kadar düşünürüm acaba oyumu hangisine vereyim !!
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR