Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bugüne kadar en çok insan ölümüne sebep olan vahşi hayvan hangisidir?

Bir sıralama yaparsak eğer;
İlk sırada sıtma paraziti taşıyan sivri sinekler geliyor. Her yıl ortalama 2 milyon kişinin ölümüne neden oluyorlar.(ne kadar vahşi tartışılır)
    Genel Kültür (Muhabbet)
İkinci sırada ise kobra yılanı var.Hindistan'da her yıl 50 bin kişi bu yılanın sokmasıyla ölüyor.
    Genel Kültür (Muhabbet)
Üçüncü olarak denizanaları;özellikle Avustralya kıyılarında yaşayan denizanası türü son derece zehirli.Geçtiğimiz yüzyılda yaklaşık 6 bin kişi bu denizanası çarpması sebebiyle hayatı sona erdi.
     Genel Kültür (Muhabbet)
Dördüncü sırada ise büyük beyaz köpekbalıkları.Boyu altı metreye ağırlığı 1.7 tona ulaşabiliyor.Her yıl 50-100 kişinin ölümüne sebep oluyorlar.
      Genel Kültür (Muhabbet)
Son olarak da aslanlardan bahsedelim.Afrika aslanlarının sayısı azalsa da afrika insanları için hala tehlikesini korumaktalar.Afrika da yılda ortalama 400 kişi aslanlar tarafından öldürülüyor.  
                  Genel Kültür (Muhabbet)

  • Paylaş
Eskiden savaşlarda oklar kurbağaların üzerine sürülerek saplandığı insanı anında öldürürmüş.Bu kurbağaların derisinde zehir bezleri bulunur ve bulaşan insanın ölümüne neden olur.

        Genel Kültür (Muhabbet)

  • Paylaş
Ben en çok insan ölümüne sebep olan vahşi hayvan kaplan diye biliyorum.Afrika'da arkadan saldırarak insanları öldürüyor bu yüzden insanlar kafalarının arkasına insan yüzü şeklinde maske takıyorlar..
  • Paylaş