Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bulut bilişim modellemeleri daha yenilikçi organizasyon yapılarını düşündürtebilir mi?

Öncelikle bulut bilişim modeli hakkında biraz bilgi verelim, Bulut bilişim son yıllarda teknoloji yaşantımıza giren bir kavram ve kimilerine göre çok faydalı iken kimilerine göre ise güvensiz bir sistem. Ben şahsen bulut bilişimin herşeyden önce internetteki bazı teknik problemlere toplu bir çözüm ürettiğini belirteyim. En basit örnek ile teknik olarak bir web sitesinin yaşamsal döngüsünü kesintisiz sürdürebilmesi için bir çok bilgi ve donanıma ihtiyaç varken, bugün bulut bilişim sistemleri ile bu işler çok çok kolay hale geldi ve kesintisiz, kaliteli servis vermek gerçekten çok önemli bir konu. Bu aynı zamanda bir de dezavantajı beraberinde getiriyor elbette, eğer bulut sistemde bir sorun olursa servisi alan yüzlerce hatta binlerce web sitesi sorundan etkileniyor ve yapacak hiçbirşey yok : )

Gelelim daha yenilikçi organizasyonlara... Aslında bulut bilişimin kendisi böyle bir amaca direk olarak hizmet etmiyor. Bulut bilişimin sağlayıcıları bu işi 2 ana hedef için yapıyorlar. Birincisi para, ikincisi data.

Durum böyleyken yenilikçiliği tetikleyici tek etki kullanılan teknolojinin bir çok işi daha kolay ve zahmetsiz hale getirmesi sebebi ile girişimcilerin kendilerini daha üretken olabilecekleri bir ortamda bulmaları diyebiliriz.

Bence bu da çok önemli bir etkidir ancak yenilikçiliğin ve girişimciliğin gelişmesi için esas ihtiyaç duyulan şey, daha yetişmiş insan kaynağı ve daha geniş yelpazeden çok sayıda yatırımcı ağının oluşmasıdır..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

405 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt