Bilmek istediğin her şeye ulaş
Bence bulutun iki anlamı var:
1) Bulut; fotoğraflar, müzik, belgeler ve videolar gibi her türlü bilgiyi (dosya şeklinde çalışan her şeyi) kaydedebileceğiniz ve bunları daha sonra bilgisayar, telefon, TV ya da Internet bağlantısına sahip olan diğer cihazlardan kolayca alabileceğimiz, Internet'teki SkyDrive gibi yerlere işaret eder.
2) Havadaki su buharının yani nemin birleşerek oluşturduğu ve kilometrelerce yukarıda rüzgarlar yardımıyla gezen ve bazen de yağmur olarak yeryüzüne düşen kütlelerdir.
  • Paylaş
Bulut, serbest bir hava kütlesinde toplanmış, gözle görülebilir su
damlacıkları, buz kristalleri veya her ikisinin karışımı. Bulutlar yer seviyesinden yüksekte bulunurlar. Yer seviyesinde oluşan sığ bulut katmanı sis olarak adlandırılır. Atmosferde yoğunlaşan su buharı küçük su damlacıklarını ve genellikle 0, 01 mm çapındaki buz kristallerini meydana getirir. Milyarlarca damlacık ve kristal bir arada bulut denilen yapıyı oluşturur. Bulutlar tüm görünür dalga boyutlarını yansıtır. Genellikle beyazdır ancak gri veya siyah olarak da görünebilirler. Gri ya da siyah görünmelerinin sebebi, kalınlıkları nedeniyle güneş ışığının geçmesine izin vermemeleridir.
  • Paylaş