Bilmek istediğin her şeye ulaş

Burundan et veya kemik aldırma operasyonları zor mudur? Operasyon sonrası bu durumun nüksetme olasılığı var mıdır?

Bir arkadaşımın bahsettiğine göre özellikle burundan et aldırdıktan sonra durum nüksedebiliyor hatta defalarca burnundan et aldıran insanlar bulunuyormuş. Bu olasılık yüzde kaçtır, ve bu operasyonlar zorlu mudur?Düzenle

Kemik aldırma operasyonundan sonra tekrarlama riski yok sayılır ancak et aldırdığınız zaman bir ihtimal tekrar edebilir. Benim kendi geçirdiğim bir operasyon vardı kemik aldırma adına yarım saat sürmüştü, çok basit bir operasyon. Beni çok rahatlattı nefes alma alışkanlığım bile değişti eğer bir karar vermek adına soruyorsan kesinlikle aldır rahatla derim.

  • Paylaş
1

Beşire Mansız Tozar, benim de burnumda kemik eğriymiş ve et çok kalınlaşmış. iyileşme süreci ile ilgili bilginiz varsa paylaşır mısınız?

Kesinlikle zor değil. Ortalama yarım saat sürer. Ameliyat sonrası kiminde grip boğaz ağrısı oluyor. Buda iyileşme sürecini geciktiriyor. Sigara kullanıyorsanız ara verin en azından 10-15 gün içmeyin. Burnunuz başta hiç koku almayacak korkmayın 10 güne koku duyunuz eskisine dönüyor. Eriyen dikiş kullanıldığından dikiş aldırma gibi bir problemde yok.
Nüksetme durumu var. Ben birkaç ay rahat nefes aldım sonrasında eski haline geri döndü. Özellikle kuru havalarda bu sorun daha çok oluyor, birde sabah uyandığımda. Ameliyatın şöyle bir faydası oldu daha az grip oluyorum artık.
  • Paylaş
Birkaç aylık rahatlıktan sonra her şey aynı..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2079 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Burundan et veya kemik aldırma ameliyatı zor mudur?

  • Burundan et aldırınca tekrar çıkma ihtimali var mı?

  • Burundan et veya kemik aldırmak nefes almayı kolaylaştırır mı?