Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bütün çalışma ortamım iş yerindeki server üzerinde, database, visual studio, vs. bazı çözümler evde aklıma geliyor. Kendime nasıl bir çalışma ortamı ayarlayabilirim. Server üzerindeki kodları nasıl açıp, tekrar server üzerinde derleyebilirim. Teamviwer tarzı programlar hariç, ne önerebilirsiniz?

İşyerinde VPN sunucu kurma hakkınız varsa, bu en iyi çözümdür. VPN fiziksel olarak LAN'ın dışında olan bir bilgisayarı sanal olarak LAN'a dahil etmektir. Bu işlemi şifreli bir hattan yapar. Bu sayede evdeki bilgisayarınız bir işyeri bilgisayarı bilgisayarı gibi davranır. Avrupa'da Home Ofis için bu teknik kullanılıyor. (Biz twitter'a girmek için kullanıyoruz o da ilginç)

Bunun dışında en iyi uzaktan erişim programı VNC'dir. İş yeri bilgisayarınıza VNC server, eve client kurun. İş yeri bilgisayarınızı kapatmayın (VPN'e göre temel dezavantajı yukarıdaki çözümde açık ya da kapalı olması farketmez) . Evden client ile anlık değil sabit bir IP ve şifre ile bağlanırsınız. Bu ikinci seçimde ana modemde port yönlendirmesi yapmış olmalısınız (Güvenlik için LAN'daki bir bilgisayara modem direk ulaşım sağlamaz) .
  • Paylaş
TFS, Team Foundation Server sizin ihtiyacınız olan şey. Bu sayede her yerden projenize erişebilir kod geliştirebilirsiniz.
  • Paylaş
8

Birkan Aydin, Visual studio remote debug anahtar kelimeleri de arama yaptırıyorum aynı zamanda o konu hakkında bir bilgiliniz var mıdır? doğru yoldamıyım.. TFS ucuz bir şey değildir sanırım.

Hakan Köse, TFS'i şu an online kullanabilirsiniz, belli sayıda kullanıcı için bedava.. Hatta Visual Studio Online geldi sayılır: visualstudio.com/en-us/products/visual-s...

Birkan Aydin, Yardımlarınız için teşekkürler TFS ile sorunumu çözdüm :)

Birkan Aydin, TFS 'i iş yerindeki servere kurdum fakat, evden bağlanmak istediğimde http error 307 diye bir hata alıyorum. Port yönlendirmelerini falan yapmıştım modem üzerinden, güvenlik duvarınada kendisi kurallarını oluşturmuş ama bir türlü bağlanamıyorum. Local 'de herhangi bir sorun yok ama uzaktan kesinlikle projeye bağlanamıyorum.

Serkan Köse, TFS online hesap mı açtınız server üzerine kurulum mu yaptınız?

Birkan Aydin, Herhangi bir online hesap açmadım, bizsparktan almışmış olduğumuz serial ile direk server 2008 r2 üzerine tfs 2010 kurulumu yaptım. Local bilgisayarlardan kullanıcı adı ve şifremle rahatlıkla projeyi açabiliyorum ama dış ıpden bağlanamıyorum.

Hakan Köse, Aslında kurulumla uğraşmasaydınız.. TFS Online var ve sizin kullanımınız için ücretsiz.. yukarıda bahsetmeye çalıştığım o idi.

Hakan Köse, Internet olan her yerden erişiminiz de olur böylece. Bence TFS Online olarak araştırın..

En basit ve sağlıklı çözüm olarak sistem administratorunuzden ofisinizdeki bilgisayara Rdp (uzak masaüstü protokolü) açmasını isteyebilirsiniz.
  • Paylaş
1

Birkan Aydin, Nasip olursa sistem administratorü ilerleyen tarihlerde ben olacağım :) Şimdilik Teamviwer ile sorunu çözdüm ama kötü sözlerle anmış olduğum fts ile hala düzeyli bir ililşkimiz var :) Tecrübe ediniyorum işte bol bol ...

Svn kullanabilirsiniz ek olarak tfs mantığında çalışır
  • Paylaş