Bilmek istediğin her şeye ulaş

Büyü konusunda bildikleriniz nelerdir? Gerçek mi, yoksa sadece inanış mıdır?

Büyü gerçektir, sadece okuduğum ve çevremde gördüğüm örneklerle açıklayabilirim bunu, deneyimim yok şükürler olsun.

Büyü tamamen şeytanın en büyük hilelerinden birisi, şeytana tabi olan cinlerle beraber yaptıkları insanları aldatma metodu. Bu işlere merak salmış ve uğraşan insanlara ulaşıyorlar ve önce Allah'ın iznini alarak kişiye musallat oluyorlar. Başlıyorlar kandırmaya, "sen şöylesin, sen böylesin, sen çok inançlı birisin, bizler senin hizmetine girmiş askerleriz, dile bizden ne dilersen, " gibi... Sonra kişinin isteklerini yerine getirmek için karşılığında küfre girecek durumları yapmalarını isterler; "İdrar ile abdest al, namaz kıl, kaybolan kişiyi veya eşyanı bulalım", "insan pisliğini Kuran'ın içinde bir gün beklet, sevenleri ayıralım" vb...

Sonra kişi kendinden öyle bir geçiyor ki, sapkınlığı kendini şeyh ve ulema ilan ediyor. Bazen bu durum kendini peygamber olarak ilan ettiğide olabiliyor.

Kısaca uğraşmaya çalışmak bile çok tehlikeli, şimdi akla şu soru geliyor, madem kötü bir şey ve inançlı olanları inancından çıkmasına neden oluyor da, Allah neden buna izin veriyor? Kuran'da Allah bize şah damarımızdan da yakındır ayetini hatırlarsınız, kısaca Allah'ın yasak koyduğu işlerle uğraşan insanların kalplerini mühürlediği için bu insanlara şeytan ve cinlerin musallat olmalarına müsade ediyor.
  • Paylaş
Basit bir formül:

Siz, şayet büyü/muska/cin konusunda uzman bir şahıs olsaydınız ne yapardınız?

Kendinizi bir an için kendisini büyücü, muskacı ya da cinli olarak tanımlayanların yerine koyunuz!

Büyü, muska ve cin musallat etme olayı gerçek olsaydı; bu dünyayı büyücüler, muskacılar ve cin sahipleri yönetiyor olurdu! Formül bu kadar basit!

Büyü yoktur! Muska şarlatanlıktır! Cinler de insanlar gibi kuldurlar ve kimseye musallat olamazlar.
  • Paylaş