Bilmek istediğin her şeye ulaş

Büyükşehir belediyesi proje çizimlerinde dikkat edilmesi gerekenler nedir? Müdürlüklerin birbiriyle bağlantısı nasıldır? Kat düzenlemesinde hangi müdürlükler birlikte hangi katlarda çözümlenmelidir?

Proje 5 konumuz olan belediye binası çözümü geniş işlev şemasıyla biraz korkutucu gözüküyor,ilk kez bu kadar çok işlevi bir arada çözüyorum..Düzenle
Belediye hizmet binası, proje konusu olarak en çok rastlanan mimari proje yarışma başlıklarından biridir. kolokyum.com ve arkitera.com sitelerinin ilgili sekmelerinde hem ödül alan projelerin planlarını hem de yarışmaya konu olan yapının ihtiyaç programını bulabilirsin. İhtiyaç porgramlarında genel olarak kurum işleyiş şeması ve müdürlüklerin açıklamaları da yer alıyor.
Yayınlananlar içinde aklımda kalanlardan birkaç örnek de ekledim. Başlangıcı onlarla yapabilirsiniz.

v3. arkitera.com/yp323-denizli-belediyes...

Mimari

Mimari

  • Paylaş
Müdürlüklerin birbiriyle bağlantısını yarışma projelerınden veya okulda proje atölyelerındeki çalışmalardan genel anlamda ulaşabileceğin cevaplar, ama yorum katma anlamında bence sirkülasyon erişebilrilik meselelerini en çok gündemde tutman gereken kamu yapılarından her vatandaşın rahatça ulaşabiliyor olması, konumunun rahatlıkla ulaşılabilir olması, kamuya hizmet amacıyla daha anlamlı olur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

172 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt