Bilmek istediğin her şeye ulaş

C# Asp.Net te yoğunlaşıp bu dillerle iş yapmayı istiyorum ancak geliştirme ortamları çok pahalı geldi. SQL Server Microsoft Visual'a verecek param yok ne yapmalıyım?

1- Paralı değildir ücretsizdir
2- Ücretsiz edinmek için öğrenci olmak şart değildir
3- Visual Studio Express sürümleri kullanılabilir.

indirmek için

visualstudio.com/en-us/products/visual-s...

Web, Desktop, Phone ayrı ayrı Visual Studio Express IDE'leri indirebilirsiniz.

Eğer bir işletme sahibi iseniz Microsoft'un BizSpark programına katılarak tüm yazılımları ücretsiz edinebilirsiniz.

Bir uygulamayı yayınlamak için de Windows Azure kullanabilirsiniz ve 1 aylık denemeler yapabilirsiniz.

Bir ürününüz, projeniz, iş fikriniz varsa önce Microsoft'un bu geliştirme ortamları ile çalışın. Desteğe ihtiyacınız olduğunda Microsoft Türkiye de destek verir.
Bir işletme iseniz BizSpark programına katılmanız yeterli ve Microsoft'un nasıl ücretsiz destek verdiğine şahit olursunuz.
  • Paylaş
4

Cemal Tekin, Teşekkürler , 10 bin dolar falan yazıyor ama sitesinde o ne peki işletmeler için ? SQL server

Eski Inploider, SQL Server için konuşalım. Sizin şu an mevcut bir ürününüz var mı ? Ben olmadığını varsayıyorum. Geliştirme aşamasındayken hiç bir maliyete katlanmanıza gerek yok. Sql Server Express yeterlidir. Ürün ortaya çıkıp kullanılmaya başlandığında da yeterlidir. Ta ki ihtiyaçlarınızın sınırına yaklaştığınızda Microsoft'un ücretli olan hizmetlerine yönelirsiniz. Paylaştığınız sayfadaki sürümlerin açıklamaları da bunu anlatıyo aslında. Web projeniz için gidip 3500 dolara Sql Server lisanslamanıza ihtiyacınız yok. Yeni bir geliştirme yapacaksanız bunları hiç düşünmeyin ve Express sürümleri ile başlayın derim.

Eski Inploider, Mesela Web Edition için demiş ki "Halka açık web uygulamaları ve hizmetleri uygulamayı planlayan web barındırıcıları ve son müşteriler için" yani en basit anlamda hosting firmaları için düşünebilirsin. Siz bir data merkezi oluşturacaksınız durum başka. Ama kendi projeleriniz için lisanslama yerine bu hizmetleri kiralarsınız. Kendi sunucularınıza geçtiğinizde işletim sistemi ve diğer geliştirme ortamları ücretli alınabilir bu da BizSpark programı kapsamında işletmelere destek amaçlı zaten ücretsizdir. Siz hiç bunları düşünmeyin. Zaten ürün geliştiğinde ihtiyaçlarınız değişecektir ve o zaman maliyetlere katlanmanın bir anlamı olacaktır.

Tanıdığın bilgisayar mühendisliği okuyan arkadaşın varsa onlardan yardım isteyebilirsin. Microsoft, Microsoft Student Partnerları aracılığıyla ünilerde, öğrencilerin bütün Microsoft ürünlerini kullanabilmeleri için hesaplar dağıtır. Onların hesaplarıyla istediğin MS ürününü indirip ücretsiz olarak aktifleştirebilirsin. Ben geçen sene mezun olduğum için hesabımı şu an kullanamıyorum, kullanabilseydim mutlaka yardımcı olurdum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

412 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt