Bilmek istediğin her şeye ulaş

Finansal Modellemede C, C++ ve C# arasındaki fark nedir?

Finansal modellemede hangisinin öğrenilmesi daha faydalı olur?İyi seviyede bu dilleri bilmek için günde 2 saatten 2 ay yeterli olur mu?Düzenle
Finsansal modelleme derken büyük sayısal data yığınlarını işlemektense kastınız C/C++ doğru bir tercih olacaktır. İşi profesyonel seviyeye taşırsanız, mutlaka GPU computing'e ihtiyaç duyacaksınız. Bu noktada nVidia Cuda yardımınıza koşacaktır. nVidia'nın SDK'sı da C/C++ desteği olduğundan tekrardan bir dil öğrenmek zorunda kalmazsınız.

Ayrıca C bilen biri diğer dilleride daha kolaylıkla öğrenebilir. Öğrenme süresine gelecek olursak giriş seviyesinde bilgisi olan bir programcının C öğrenmesi en az 7 ayını alır. Üzerine C++'da eklersek 10 ay'ı geçer. Tabii bu dillerde uzmanlaşacak deneyim için ise yıllar gerekecektir.

Bir diğer alternatif Java'dır. Baştan Java ile başlayarak J2SE, J2ME, J2EE şeklinde de ilerleyebilirsiniz.

Şuan bir çok finans kuruluşu, banka ve iş kritik yazılım kullanan firmalar Java'yı tercih etmektedir.
  • Paylaş
C# değişken tipleri açısından daha kesin hesaplamalarla finansal modeller için bir nebze daha uygun olabilir. Ancak bütün olarak çok ciddi bir farklılık olmayacağını söyleyebiliriz.
  • Paylaş
Bu dilleri iyi seviyede bilmek için tüm gün zaman ayrılsa yine de 2 ay yeterli olmaz. Bir tek yazılım dilini iyi seviyede öğrenmek bile yıllar alır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1365 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt