Bilmek istediğin her şeye ulaş

C# ile ne tür projeler yapılabilir? Önerebileceğiniz geliştirilebilir proje veya kendim yapabileceğim proje önerebilir misiniz?

Profesyonel değilim ;). Yalnız kendimi geliştirmek istiyorumDüzenle
Bence çok basit olarak bir problem tanımlayıp bunu projeleştirerek ortaya çıkarmaya başlayabilirsiniz. Ben yazılıma ilk başladığımda aşağıdaki projeleri gerçekleştirerek bir çok şey öğrendim. Hepsini de tamamladım ve farklı versiyonlarını da çıkardım. En iyi öğrenme tekniği bu bence. Proje esnasında problemlerle karşılaştığınızda çözmeye çalışarak yeni alışkanlıklar da kazanıyorsunuz.
  • System tray'de çalışan ayarlandığı farklı saatlerde belirli bir klasörü tamamı ile temizleyen klasör işlem yazılımı. Ayarlanarak 3, 6, 9 saatte bir ayarlanmış bir klasördeki tüm veriyi temizliyor. Taksim İlk Yardım Hastanesi'nde bir hemşirenin ihtiyacı idi. Orada bir kaç gün kalmıştım ve bu esnada yapmaya karar verdim.
  • Aynı yazılımı kurulum projesi haline getirdim
  • Seçilen bir dizini ve alt dizinleri tarayarak, orada bulunan tüm mp3 dosyalarını ID3 etiketlerini de doldurarak, isimlerdeki alt çizgi, boşluk, vs. gibi gereksiz karakterlerden kurtarıp, şarkıyı söyleyen kişinin adı ile yeni bir klasöre taşıyıp arşivleme yapan, mp3'e çift tıklayınca onu çalan yazılım.
  • Sayısal Loto'yu tüm loto tarihindeki veriler ile ekrana grid'e dökerek olasılık hesabı ile şanslı sayıları belirleyen yazılım : )
Hepsinde de çok ayrı şeyler öğrendim. Etrafınızda veya kendinizde gördüğünüz ve yaşadığınız problemlerden yola çıkın derim.
  • Paylaş
6

Gokhan İnce, Sayısal loto programı işe yaradı mı? :)

Serkan Köse, :):) Malesef :).. Ama onun sayesinde 2'yi garantiledim bir kaç hafta :). Bu arada quantum ile tahmin etmeye çalışan bir yazılımcı ile tanşmıştım nette aynı dönemde. O da ilginçti.

Gokhan İnce, Ben turkcell kontur şifrelerini toplayıp birşeyler yapmaya çalışmıştım.:)) Belki bedava kontür yükleyebilirim dedim ama malesef ozamanlar olmamıştı.:)) quantum farklı bir bakış acısı.. Programsız at yarışı oynadım epey bir para kaybettim 3 at eşşekleşmişti. Bu yüzden böyle oyunlardan uzaklaştım :))

Serkan Köse, Aslında at yarışı olayına kafayı takarsan ciddi ihtiyaç var. Abimler oynuyor ve arada muhabbet ediyoruz, bu konuda iyi bir online sisteme üye olabilecek çok kişi var tanıdığım :)..

Gokhan İnce, At yarışına bir kere para kaptırdım bir daha kaptırmak kötü olur :) girişim yapıp bekliyorum artık :)) belki tutar bir gün..

Cengiz Tiryaki, Teşekkür ettim.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

877 Görüntülenme6 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları