Bilmek istediğin her şeye ulaş

C Sharp kim tarafından geliştirildi?

Csharp'ın baş mimarisi Turbo Pascal'ın orjinal yazarı Anders Hejlsberg'dir. Microsoft Hejlsberg'i zamanın Borland firmasından günümüzün Embarcadero firmasından kiralandı. Kiralama rakamı pek hatırlayamıyorum ama 4 yıllığına 4 milyon dolar ya da yıllığı 4 milyon dolardan 4 yıl olarak bir rakam hatırlıyorum. Şimdi eski firmasında ve Microsoft'a da danışmanlık yapmaktadır.
  • Paylaş
Microsoft tarafından .NET için geliştirilmiştir ve en çok kullanılan bir kaç dilin birleşimi şeklinde oluşturulmuştur ve öğrenilmesi kolay bir programlama dilidir. Diğer dillere nazaran daha az sayıda anahtar bulundurmaktadır. Syntax'ı Java ile benzerlikler gösterir.

Ancak geliştirici ekibin beyni hakkında bir şey söyleyemeyeceğim.
  • Paylaş
2

Lepptin, O kadar içinde olmama rağmen öğrenilmesi gittikçe güçmüş gibi gelmeye başladı bana. Gerçekten daha az anahtar kelimeye sahip olduğunu düşünüyor musun ? Sanki değil gibi. Script dillere bakıyorum da Ruby gibi mesela daha az satır daha yalın bir dil gibi geliyor CSharp ile karşılaştırınca. Ne dersin bu konuda ?

Hakan Köse, Şans eseri bu yorumunuzu gördüm, es geçmişim sanırım. Ruby konusunda bir bilgim yok. Ruby son yıllarda yükselişte olan bir dil ve adını sık sık duyuyorum. Umarım çok daha iyidir ve gelişimi daha da iyiye gider. Ancak, .NET bir platform ve bu platformu kullananların vazgeçemeyeceği çok fazla avantaj var.

Bahsettiğiniz sorunun cevabı şurada olabilir mi?: repeatgeek.com/technical/keyword-counts-...

Sürpriz yapayım, Google'a sorayım çünkü adamın adını unuttum...

Andres Helsjberg imiş:
microsoft.com/about/technicalrecognition...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

846 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt