Bilmek istediğin her şeye ulaş

C++ sizce popülerliğini kaybeder mi?

Arkadaşlar 20 seneye yakın oldu C++ bilgisiyar dünyasını kasıp kavuruyor. C#, Java, Python ....... gibi dillerin büyük bir bölümü C/C++ ile yazılmıştır. Sizce bu diller diğer dillere yenik düşermi?Düzenle
C++ popülerliğini kaybetmez nedenleri ;
1-Programlama deyince aklmıza ilk gelen c sonra devamında c++. Hatta algoritma dersleri bile bunlarla verilir
2- iş ilanlarında c/c++ diye geçer. Bir çok kurum c++ ile iş yapıyor.
3- Temel bir dil olduğunda çok fazla emek ve zaman ister. Ancak esnektir her şey mantık çerçevesinde rahatlıkla yapılır.
4- C++ dilini bir çok mühendislik alanındaki insan bilir bilmese bile bir ucundan tutmuştur. Endustri mühendisliğinden tutun bilgisayar müh. Yazılıma, elektroniğe bir çok mühendislikte c ve c++ vardır. Hatta matematik bölümlerinde dahi.
5- C++ her sektörde kullanıldığı için oyun programlamadan, gömülü sistemlere, o yüzden bilenide takip edenide uğraşanıda çoktur. Tabi bu dil c nin gelişmiş versiyonu nesne yönelimli. Yani c ++ kapsar c yi.
6- daha bir çok neden. Ama şu da var c++ ı bilen nadir değildir.

şöyle düşün işte makine -makine dili - assembly - c - c++ - c#, php, python, java - İnsan dili - insan gördüğün gibi makineden insana yaklaştık : D
  • Paylaş
C++ popülerliğini kaybetmez diye düşünüyorum. Hatta yeni dillerin çıkışıyla c++ ta istihdam açığı büyüyecek c++ bilen adam arayan firmalar çoğalacak... Buradaki testi websaati.com/yazilim/c-java-ve-c-mobil-performans-testi/ incelerseniz c++ neden popüler kalacağını anlayabilirsiniz.
  • Paylaş
Siz C++ ile ne yapacaksınız ?
A işini 10 birim sürede C++ ile yapıyorsanız ve günümüzde bu farklı bir teknoloji ile 1 birim süreye kadar iniyorsa ve siz hala C++ ölmez kalbimizde yaşıyor diyorsanız 40 yaşınıza geldiğinizde C++ ile yazmış olduğunuz harika kütüphanelerinizle belki kendinize bir yazılım şirketi kurarsınız.
  • Paylaş
C/C++ hizli bir dil oldugu icin ve kullanim alani genis oldugu icin pek kaybetmez gibi.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

465 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt