Bilmek istediğin her şeye ulaş

C++ ve C# ile neler yapılabilir?

Merhaba C++ ve C# ile neler yapılabilir? Detaylı bir şekilde yazarak birde kendi yorumlarınızı katarak söylermisiniz?Düzenle
Bu biraz geniş bir soru. X alanında neler yapılabilir? Gibi sınırlandırılması daha doğru olacaktır.

Şimdiye kadar çok nadir programlama dilinin yetersiz kaldığını gördüm. Bu noktalarda akademik seviyede NNP(Neural Network Programming) programlardı. Özel sektör için %99.9 tüm senaryoları gerçekleştirebilirsiniz diye tahmin ediyorum...

Çünkü burada asıl sorun dil ile yapılabilenler değil, üzerinde çalıştığı sistem ve bu sistemin bileşenleridir. Sonuçta, programlama dilleride O/S'i, veya Web/DB Server'ımanage etmek içindir. Yani, donanımda karşılığı olmayan bir şeyi kodlayamazsınız. Kodlarınızın işlem sınırı, üzerinde çalışan sistemin sınırları kadardır.

Logic olarak düşünüyorsanız, programlama dilleride Türkçe, İngilizce, İspanyolca gibidir. Her dilde "Merhaba" vardır fakat yazılışı biraz farklılık gösterebilir. Sade C grubu değil, populer programlama dillerinin her hangi birinde şu işlemi şu dilde yapamazsın veya şu algoritmayı kurmazsın gibi bir sınırlama şuan aklıma gelmiyor. Belki biri, diğerine göre daha kolay olabilir ama kesin bir sınırlama olduğunu sanmıyorum.

Tabii C++, C# veya Java'yı bilmen istediğin her türlü programı yazabileceğin anlamına gelmiyor. Yazılımda programlama bilgisinden sonra, yazacağınız program üzerindeki deneyimizde çok önemlidir. Örneğin, muhasebe bilmeden muhasebe programı geliştirmeye çalışmak gibi...

Son olarak tavsiyem, Java ve C# öğrenmenizi tavsiye ederim. Java'ı çözdükten sonra C#'ı bir kaç üzerine yoğunlaşsan zaten çözersin. Bir, birlerine çok yabancı diller değiller.

Bu ve buna benzer konuları açıklamak için zaman, zaman toplansak çok güzel olur. Inploid'in video'lu versiyonu olur :)
Bizim, profesyonel yazılımcılar olarak bir araya gelmemiz gerek. Mevcut genç programcı kitlesinin kendi, kendine gelişmesini beklemek çok uzun bir süreç. Sektörde şuan senior developer açığı çok fazla. Ardık mid level adamları biraz eğip, büküp senior diye çalıştırmaya çalışıyorlar.

Ne olucak şu ülkenin hali bu gidişle...
Çok cahiliz ve en korkunç olan kısımı ise bu cehaletimizden de bi haberiz...

Adamların 2020 hedefi 1 ayda Mars'a gitmek, bizim 2023 hedefimiz çılgın proje kanal İstanbul!
Ne söylesek boş, kervan tersine dönmüş bir kere... ...
  • Paylaş
1

Furkan Şahin, hocam söyledikleriniz aslında biraz da milli bir yorum olmuş, bundan dolayı çok teşekkür ederim.

Ayrıca paragrafa başlamadan önce belirteyim ki;
umarım yanılmıyorumdur bu söyleyeceklerim konusunda, veyahut umarım kimse beni yanlış anlamaz.

Öncelikle ben ve benim gibi nice genç toplumun bir arada olduğu bir ülkede, bu kadar tüketici olmak bana açıkcası "koyuyor". (Yine bu alan üzerinden devam edelim, çokta genele yorumlamadan). Benim yaz tatillerinde evde oturan kardeşim, niye oturum html css ögrenmiyorda tabletin, bilgisayarın başında boş zaman harcıyor. Benim çalıştığım yerde veyahut, benim bu yaşımda bana bu firmalar neden iki döngü yapta gönderelim şu tasarımı dercesine işi bu kadar ticarileştiriyor.

Bu genç toplum madem bu kadar büyük bir sosyal ağ platformuna sahipte, madem bu büyük internetin içinde sallanıyor da, niye bizim hiç toplanmalarımız, bir araya gelmelerimiz olmuyor. Anca turkcell'gelecegi-yazanlar'dan medet bekleyelim, anca iki konferanstan medet bekleyelim abicim. Bir araya gelip iki çay içemiyoruz şu ülkede.

Bakın ben 19 yaşındayım, 1,5 yıldır web yazılımına, çocukluktan beri gelen bilgisayar hastalığımdan sebep başladım. Lise terk ve açıköğretim lise öğrencisiyim.
Beni kimse yanlış anlamasın lütfen tamamen iyi niyetimden, birşeylere heves etmiş olmamdan, yakınıyor olmamdan konuşuyorum bunları.

Çalıştığım firmaya yaklaşık bir ay önce, bir bilgisayar programcılığı mezunu geldi, adam 24 yaşında, web tasarımcıyım diye gelmiş, 'width', 'height' nasıl yazılıyor onu bilmiyor daha hernese burada farklı bir durum söz konusu.
Adamı gönderdiler iki hafta sonra.

Burada da iki olay var,

1)Adam üniversiteyi yeni bitirmişse onun önünü bir aç abicim, ondan sonra gönderirsin yine.
2)İkincisi ise, yalandan yere gidip üniversite okumayın abi, milletin önüne engel oluyorsunuz, kendinizi heder ediyorsunuz.

Neyse ben sustum artık,

sevgiler..

C/C++ en çok işletimsiz sistemsiz (gömülü sistemler) veya işletim sisteminin içine girmen gereken yazılımlarda (Linux, BSD (iOS'un atası) gibi işletim sistemleri buna izin veriyor) ayrıca, çok yüksek performans isteyen kodlarda kullanırsın (Photohop filitreleri) . C# Windows'a uygulama yazarken ya da Windows'ta internet sitesi yaparken yaygın kullanılıyor. Herhangi bir .NET kodunda C++. NET'i kullanmanı önermem. C#'ın temel dezavantajı Windows dışı işletim sistemleri (kodlamak mümkün ama verimli değil)
  • Paylaş
Yazılım da imkansızlık yoktur :) sınırı da senin hayal dünyan ve ufkun belirler.
  • Paylaş
Hayal gücünün sınırı kadar :)
  • Paylaş