Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çabuk zengin olmanın en iyi yolları nelerdir?

Çabuk zengin olmaktan kasıt çok para harcayabilme yetisi ise zenginlik görece bir hâl alıyor. Soru ise şu ne kadar para ile kendimizi zengin sınıfı içine dahil edebiliriz? Misal Ali Ağaoğlu üzerinde günlük 20 bin TL nakit ile dışarı çıktığını söylemişti, içine şemsiye girdiğini söylediği 3 milyon avroluk arabasıyla bir röportajda görgüsüzce hava atarken. Böyle bir zengin olmak en çok 1 sene alır hiç bir yeteneğe sahip olmanızda gerekmez hatta aksine sadece para uğrunda her şeyi yapabilecek karakterde olmak bile yeterlidir. Yolu da çok basittir. Dağ başında bir köyden kat karşılığı bir tarla alınır, belediyeye rüşvet verilir yine kat karşılığı, imar cart curt derken proje pohpohlanır 3 kuruşluk tarla olur 3000 kuruşluk arsa, parsel parsel satılırken bir yandan da inşaat başlar yine kat karşılığı tabii. Demirci, betoncu, taşeron sizi finanse eder, süreç içinde ayak üstü kırk yalanla inşaat biter bitmese de önemli değil ki , pohpohlanan ve rant yaratılan bölgeden zaten parayı vurdunuz. Kimin mağdur olduğu ne gam. Yapıştır gitsin 1 bilemedin 2 sene sonra hem bataksın hem zengin. BU ÜLKEDE UMUT VE RÜŞVET DAĞITAN ZENGİN OLUR eğer zenginlik bu ise.
  • Paylaş
2

Günlük Ekonomi, Bir isim belirterek bir iş adamını umut ve rüşvet dağıtmakla suçladıniz sanırım. Katılmıyorum cevabınıza

Hakan, Hayır zenginliğinizle böyle hava atabilirsiniz demek iistedim. Bütün olarak böyle bir anlam çıkıyor olabilir. Tekrar gözden geçireyim. Kişisel bir suçlamaya mahal vermeyelim. Uyarı için teşekkürler.

Sorunuzun tam karşılığı değil ama soruyu okuyunca aklıma babamın öğüdünden bir tanesi geldi.Babam der ki; çok para haramsız, çok laf yalansız olmaz!
  • Paylaş
Cabuk zengin olmak diye bisey yoktur.Ancak sansiniz varsa loto veya milli piyango oynayarak zengin olabilirsiniz.
  • Paylaş
Zengin olmak için... başkalarının malından ve servetinden daha fazla pay almak gerekir... Zenginliğin bilinen tek yolu ise... başkalarını sömürmek... gasbetmek... Çalmak... Hak hukuk tanımamaktan geçer... Yaşam-AK için savaşımın yerini... Daha fazla kazanmak amaçlı savaş ile yer değiştirdi... Sonucunda... Ortada adalet denen duygu kalmadı... Kısaca... Çalmak çırpmak... ...
  • Paylaş
Aklıma şu hikaye geldi. Merhum Sakıp Sabancı çocukken bayramda 25 kuruş harçlık almış, tüccar olacak ya hemen gitmiş bir limon almış, pazarda onu 50 kuruşa satmış. 50 kuruşla gitmiş iki limon almış onları da bir liraya satmış. Gidip dört limon almış onları da iki liraya satmış ve bu birkaç hafta devam etmiş. Ardından babası vefat etmiş ve zengin olmuş.
  • Paylaş
Çabuk zengin olmak içinde elinde bir miktar paranın olması lazım. Ticaret en hızlı zengin olma yolu bence ama şarkıcılığa da atılabilirsin.:))
  • Paylaş
Sektör geniş aslında beyaz kadın,silah,uyuşturucu hangisini istersen kaçır
  • Paylaş
Çabuk zengin olmak zordur bence. Para ne kadar kısa yoldan kazanılırsa o kadar çabuk biter.

Yatırım yaparak zengin olmak isterseniz şöyle bir yazı yazmıştım zamanında.

  • Paylaş
Aslında zengin olmaya iten problemi, zengin olmadan da çözebilirsin.
Örneğin şu açıdan bakılabilir meseleye;
Para
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1860 Görüntülenme12 Takipçi9 Yanıt

Konu Başlıkları