Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çağdaşlık açık giyinmek midir bu türkiyedeki kemalist ateist toplumunun kapalı ve dindar insanları çağdışı geri kafalı olarak görmeleri doğru bir şey mi?

Bence doğru bir şey değildir.
  • Paylaş
Öncelikle kemalizm ve ateizm arasında herhangi bir bağ, ilişki yoktur. Nitekim ülkemizde %20-30 arası kemalist diyebileceğimiz insan varken ateistler %1-2'yi geçmez. Çağdaşlık açık giyinmek değildir ama artık Arabistan çöllerinde yaşayan vahşiler olmadığımızdan saçtan da tahrik olmamaktır. Çağdaşlık kafada biter, şeriat çağdaş değildir, çağımızda milyarlar çalanlar mahkemede yargılanmazken 100 lira ya da elma çalan bir hırsızın elinin kesilmesi çağdaş değildir. Recm'de çağdaş değildir, zina yapanın penisinin kesilmesi de. Kapanıp da bunları savunanlar geri kafalı ve çağ dışı insanlardır. Kapanıp da çağdaş hukuka saygı gösterenler çağdaş da olabilirler, geri kafalı da. Kapanmayıp şeriat isteyenler de çağdaş değildir. Sonuçta çağdaşlığı kıyafet tam olarak göstermez ama çağ dışılığı genel hatlarıyla gösterir.
  • Paylaş
1

Adem Şahin, çağdaşlık bireyin birbirine saygısıdır herkez dindar olmaktada ateis olmaktada özgürdür bu yüzden laiklik var önemli olan ülke için gelişim üretim ve tek nolojidir tayip erdoğanın sözü uzaya roket fırlattılarda türbanlıkızların türbanınamı takıldı

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

170 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları