Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çağrı merkezlerini bitirecek yeni teknolojiler çıkabilecek mi?

Çağrı merkezi çalışanı kimdir bir kere onu tanımlayalım.

Kendisi tam donanımlı, ilgili alanında pek bilgili, leb demeden leblebiyi anlayan kişidir. Siz ürünle alakalı bir sıkıntınız olduğunda, kendisine 24 saat ulaşabildiğiniz şahıstır.

Şimdi 40.000 türlü şirket, olduğunu düşünürsek bu şirketlerin çağrı merkezlerine ihtiyacı olduğunu tahmin edebiliriz. Yani bu bir çok insana iş imkanı sağlar. Bir de yönetici gözüyle bakarsak kendi şirketine çok fazla gider çıkartan bir şey olabilir aslında :/

Yazılımla uğraşan biri olarak bir proje yürütsem şunu yapardım. Online, sesinizi ve yazdığınızı mantıklı bir şekilde anlayabilen ve bunu arkaplanında çalışan bir bilgi kütüphanesini aracılığıyla çözüm yolunu bulan bir program yazardım. Ama mutlaka açıkları, eksikleri olacaktır. Gerçi bence ilerde olacak bir şey bu olay...

Ama tabi öyle bir şey olduğunda mevcut çağrı merkezlerindeki o hayatından bezmiş (belirli bir kesim), depresif ve bayık cevaplar veren o elemanları özlerim ne yalan söyleyeyim.
  • Paylaş
Çağrı merkezlerin de aslında zaten birine bağlanmadan bir çok işleminizi sesli yanıt sisteminden yapabiliyorsunuz. buna rağmen insanla görüşülme talebi var çünkü istedikleri sadece bir yanıt değil tatmin olmak. karşılarındaki insanların ısrarla onları anlamadıklarını sanıp sinirlenmeyi seven bir kesim de var :) bu yüzden ne kadar mantıklı yanıt veren bir program da yapsanız empati kuramayacağı için o bir işe yaramaz :)
  • Paylaş
İnsanların sorduğu sorulara belki oto mantıklı cevaplar verilebilir ama karşıdakinin bunu anlayabilmesi için 40 takla atmak gerekebiliyor bazen bundan kaynaklı bu iş çok zor malesef. Cümleyi sıralı bir şekilde kurduğunuzda değilde tersinden yada karmakarışık kurduğunuz da anlayabiliyor mesela karşıdaki. bu iş yaş yani. Çok zor . 
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

491 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları