Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çalınan iPhone, iPad ve veya Macbook nasıl bulunur?

Beşiktaş'taki evimde sabah 6:30'da yattım 7 gibi eve hırsız girdi, yastığın kenarından iPhone'u, masadan iPad'i ve Macbook Pro'mu aldı gitti. Tümü iCloud'da tanımlıydı. 9:00'a kadar takip ettim. Balat'ta konum servislerini kapattı, sinyal kesildi. Polis geldi olay yeri inceleme yapıldı ama birşey çıkmadı. Imei numaralarını verdim, cihazları açtığı anda buluruz dediler ama 2 hafta oldu tık yok.Sizce yapılabilecek birşey var mı? Yoksa soğuk suyla güzel bir duş mu almalı?Düzenle
Find My iPhone Uygulaması
Cihazımızı kaybettik fakat o an yakınımızda bir bilgisayar yok. Sadece iPad’imiz veya başka bir arkadaşımızın iPhone’u var. O zaman da App Store’daki Find My iPhone uygulamasını kullanarak cihazımızı takip edebiliyoruz.
Hırsızlık

Bu uygulamanın diğer güzel bir yanı Türkçe ara yüzünün de bulunması.
Hırsızlık
App Store’daki Find My iPhone uygulaması universal tipte bir uygulama. Yani hem iPhone, hem de iPad’e göre tasarlanmış durumda.Apple’ın sadece iOS 4.2 ve üst versiyondaki cihazlara sunduğu bu ücretsiz servis hakkında şimdilik paylaşacaklarım bu kadar. Bu arada cihazınızın çalındığından şüpheleniyorsanız, lütfen bu servisi kullanarak cihazınızı kendiniz almaya çalışmayın. Adli birimlere haber verin gerekli işlemi onlar yapsın.
  • Paylaş
Öncelikle geçmiş olsun.. iPhone'umu bul, Mac'i bul ve iPad bul uygulamaları malesef Türkiye'de yeterli altyapı bulunmadığından kullanılamamaktadır. Imei numarasını zaten geç, oradan bulabileceklerini sanmıyorum fakat Apple'a ciddi bir yazı yazıp işin ticari boyutunu da hesaba katarak güzel bir mail atabilirsin. Apple'da, Apple id ile girip indirdiğin uygulamalar, hesabından ne zaman uygulama indirdiğin veritabanında kayıt olarak tuulur - "kullanıcı veritabanı meselesi". Bu şekilde ne zaman girdiğine bakılabilirse nerede girildiğine de bakılabilir "apple iç prosedürü". Eğer ki cihazların Amerika'da olsaydı ETNT aracılığı ile anında bulunuyor. Örneğini yaşadım. Fakat Türkiye'de böyle bir sistem yoktu 7-8 öncesine kadar. Tekrar kontrol edilebilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3811 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt