Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çalışanların kullandığı ofis bilgisayarlarında sosyal ağlar ve benzerleri nasıl kapatılır? Neler kapatılmalıdır?

Bu, ne kadar büyük bir yerden bahsettiğinize göre değişir. Yani, 3-4 kişilik bir şirket ile 20+ üzeri bir şirketin internetini sağlamak farklı türdedir. 3-4 kişilik bir işyerinde, bu işlemleri modem üzerinden yasaklayabilirsiniz, modemlerin genelinde firewall özelliği mevuttur. Bu özellikle hem siteleri, hem anahtar kelimeleri, hem de portları (msn, skype) yasaklayabilirsiniz.

20+ üzeri bir işyerinde ise siz büyük ihtimal bir firewall zaten kullanıyorsunuzdur, yine bunun üzerinden bu işlemi sağlayabilirsiniz. Eğer, böyle bir cihazınız yoksa, ve almak istiyorsanız, maliyeti yaklaşık 5000 TL, onlar gelip kurarlar, istediğiniz ayarları da sağlarlar. Hatta kimin, nereye girdiğine dair de istatiksel raporda sunar.
  • Paylaş
4

Şaman, Şimdilik 3-4 kişilik bir şirketten bahsediyorum. Teşekkür ederim, güzel yanıt.

Asdfsadfsadfsad, Cisco'nun modemleri güzeldir bu konuda, arayüzü biraz daha basit, kullanım klavuzuyla halledersiniz. Ancak Vatan gibi yerden alırsanız, kutusunu kontrol edin, bana cisconun kullanılmış cihazını yedirmeye çalıştılar.

Şaman, Aaa Vatan yapıyor öyle, kız kardeşime de muhtemelen iade edilmiş bir ana kartı taktıkları bir bilgisayar satmışlardı. Ben aslında şimdi evimdeki Airties modemin arayüzüne baktım, evet bir sürü imkan var. Airties'lardan da hep memnun kaldım bu güne kadar. Arayüz de aslında zaten çok basit olmasın, sonuçta çalışanlar da girip bir işler çeviremesinler. Cisco'yu da yazdım aklımın bir köşesine.

Asdfsadfsadfsad, Siz modemin şifresini değiştirin, wi-fi olanı değil, giriş şifresini, giremezler merak etmeyin :) Bir cafenin wi-fi cihazına girip, adını kafe sahibi Fenerli iken, Şampiyon Galatasaray yapmışlar :) ona da düzeltip anlatmıştım. Herşey kurcalayarak öğrenilebilir. İyi akşamlar

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

949 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt