Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çamlıca tepesine cami yapılması konusunda ne düşüyorsunuz? İnsan yerleşiminin olmadığı bir yere cami yapılmasının İslamiyetteki yeri nedir?

Garipsenecek ve şaşılacak bir durum değil. Ak Parti, on yıla yaklaşan iktidarının bir simgesi olması adına böyle bir eser arkada bırakmak istemesi garipsenmemeli. Nasıl ki "Kocatepe Camii" denilince Özal akla geliyorsa... Başbakan'ın hayali de bu olsa gerek. Ayrıca "Çamlıca Camii" projesi sadece camiden müteşekkil değil. Çok ciddi sosyal tesiler yapılarak orayı bir mesire alanı bir cazibe merkezi haline getireceklerdir. Konuya "islam" açısından bakarsak "olumlu" ve "olumsuz" çok şey söyleyebiliriz. İsraf mıdır? Şayet proje bitiminde dükkan kiraları ve vakıf gelirleriyle bir kaç senede kendisini amorti edecek ve kısa sürede kâra geçecekse elbette israf değildir. Gerekli midir? Bakış açısına göre değişir! Kime göre, neye göre sorduğunuz çok önemli.

  • Paylaş
İstanbul artık her türlü yapıya doydu.... Bazen yapmamak yapmaktan daha önemli bir duruştur. Çamlıca tepesine herhangi bir yapı yapılmasına karşıyım açıkçası. Ek olarak cami gibi kutsal birşeyin şovenizme alet edilmesine daha da bir karşıyım. Şahsen mahalle arasında insan ölçeğinde yapılmış mütevazi camiler benim için daha bir kutsal.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

460 Görüntülenme2 Takipçi2 Yanıt