Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çan eğrisi uygulamasında kümülatifine göre kalma ya da geçme benzeri bir durum söz konusu mudur?

Mesela kümülatifin 2.65, vizede ortalama 36, notun 35, finalde ortalama 65 ve notun 70. Bu durumda FD gelmesi biraz anormal değil mi?Düzenle
Soruyu biraz daha anlaşılır hale getirmeniz mümkün mü? Yoksa cevap olarak can eğrisi kümülatif eğiliminde değil, yoğunlaşma eğilimindedir v.b. demek gerekiyor ki bu da çok saçma ve genel bir cevap olur. :)
  • Paylaş
6

Melike Yağcıoğlu, gerçi açıklama satırında yazdım ama, çanın üstünde not alan bi insanın normalde dersten geçmesi gerekirken ben kaldım dersten bu durumun kümülatifimin yüksek olmasıyla bi ilgisi olup olmadığını merak ediyorum gerçi itiraz dilekçesi verdim ama acıklama gelmedi henüz..

Hakan, Yanıt için öncelikle teşekkür ederim. Simdi can eğrisi hakkında bir bilgi vereyim. Tabiiki bu bilgi size uyar mı bilmem. Uymuyorsa hocalarıniz çan eğrisini excel ile değil bizzat kendileri yapsın. Çan eğrisi tavan noktaya bir değer verir o nokta 70 bile olsa çan için 100 kabul edilir. Yani bir ana kütlede pik noktası 100 iken aslen 70 tir. Bu durumda 70 alan bir öğrenci çanın kırıldıgı noktada 70 değil 7x7:49 almış sayılır. Çan, ana kütlede başarı yüksekse nominal olarak yanlış sonuç verir. Ancak kütle pik olarak dar kalır hatta çandan çok dik üçgen gibi bir eğri çizer. Vu durum da önce medyan alınır ve çan yeniden kurulur. Sanırım hocalarımız bunu atlamış.

Melike Yağcıoğlu, teşekkürler çok garibime gitti çünkü merak etmiştim, itiraz dilekçesi verdim bende yanlıs oldugunu düşünüyorum teşekkürler..

Hakan, Umarım haklı olursunuz :)

Sırf Soru Sormak İçin Üye Oldum, Alakasız olacak ama debis de yazan kümülatif'e ff dersleri dahil değil. Dahil edince ortalama düşüyor fakat debis dahil etmedi. Debis de yazan 2.dönem değişiyor mu ? Ayrıca 1.80 altında geldi diyelim ortalama ben tüm dersleri baştan mı almak zorundayım yoksa geçer not aldıklarımı bidaha almama gerek yok mu ? şimdi den teşekkürler

Melike Yağcıoğlu, evet büte girdikten sonra dahil olucak girmezsen ff kalıcak küm düşer ve bunu sonucunda ortalaman belirlenir. 1.80 nin altında kalırsan 1.sınıftan ders almak zorunda kalırsın bu sana baglı bir dersle ortalamamı ükseltirim dersen bir derste alırsın o farketmez ama hocalar dd ya da dc olan derslerinin tümünü almanı isteyeceklerdir..

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

691 Görüntülenme5 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları