Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çanak Çömlek hangi durumlarda patlar?

Çığlık çığlığa koşardık bebeyken. Çanak çömlek patladı diye. Peki ama hangi durumlar da patlardı bu çanak çömlek. :) Düzenle

Yaklaşık bir saat önce patlattım sanırım. Kahvemi almak için mutfağa gittim, kahvemi alıp odama döndüm. Kahveyi masaya koydum, sandalye arkamda sanarak oturdum ancak boşluğa oturdum. Sandalye yaklaşık 1.5 metre daha gerideymiş, beynimin dahi sallandığını hissettim.

  • Paylaş
2

Nazende , Geçmiş olsun :)

Hakan, Büyük geçmiş olsun:)

Doğru sonra aklıma geldi kendi çocuklarıma sordum bu soruyu. Çanak çömlek şöyle patlarmis. Saklambaç oyununda ebe yi yanıltmak için mont hırka penye değişirmisiz ebe de uzaktan ahmeti , mehmet sanıp sobelerse , çanak çömlek patlarmis ve bağıra çağıra ebenin etrafında alkış tutulurmus. Ha bir de cezası var tabii sobelenenler dahil herkes ebe olmaktan kurtulur aynı ebe birkez daha sayarmis .cidden unutmuşuz yaw :)
  • Paylaş
6

Nazende , Desenize bizim cevaplarda elimizde patladı :)

Şaman, Üstad hani 3-5-8 oynarsın da elinde hiç surat olmaz oyun bozulur. :) Bu büyük versiyonu, doğrusunu sen yazmışsın.

Hakan, Hemde pis patladı :)

Büyük versiyon küçüklerden çıktı.:)

Nazende , :)) Çocukluk demişken biraz çamurluk yapayım:) Benim çocukluğumda çanak çömlek yedi kule oynarken patlardıı :)

Şaman, Ben de bir tek saklambaçta biliyorum @hakkan gibi ama her türlü oyunda oyun bozulduğunda çanak çömlek patlayabilir.

Hakan, çanağı da, çömleği de korumak lazım üstat elden geldiği kadar ama bazen harbiden patlıyor yaw :)

Hatırlamıyorum, çok mu büyüdük, keşke bu kadar büyürken bir şeyleri unutmasaydık diye hayıflandım.
  • Paylaş
Üst üste dizilmiş taşların topla devrilmesi sonucu çanak çömlek patlardı. Tabii devrilen taşların tekrar topla vurulmadan dizilmesiyle de puan toplanırdı. Hey gidi günler ne güzel günlerdiii:)
  • Paylaş