Bilmek istediğin her şeye ulaş

Canınızı yakanın canını yakmak istersiniz ya.. İstemekle kalmalı mı? Yoksa onun da canını yakmalı mı?

Öfkeyle kalkan herkes her daim zararla oturmuştur. Sadece canınızı yakıp cüzdanınıza dokunmamışsa, yani ruhsal bir yanıktan şikayetçiyseniz bırakın gitsin, mutlaka onun da canını birileri yakacaktır. Eğer maddi hasarınız varsa, sakince ve akıllıca hasarınızın onarımını karşı taraftan talep edebilirsiniz ama durum mahkemeye kadar bile gitse yine can yakma amaçlı, öfke ve kinle değil, hasar onarımı araçlı akıl ve sağduyuyla.
  • Paylaş
4

Belgi Saygı, Teşekkür ederim.. Ama çok arada bir durum yinede.. Durum mahkemede ama benden çok zaman alacak gibi gözüküyor.. Yeterince kayba bir yenisini mi eklemek? Yoksa ne hali varsa görsün deyip, onu mutlu kılmak mı? Çok zor, nitekim.. :)

Şaman, Can yakma amaçlı görünürseniz mahkemede de haksız çıkabilirsiniz. Mahkeme normal olarak adalet isteyenleri savunur, diğerinin canını yakmayı isteyenleri değil. Maddi kaybınızı talep etmelisiniz yine de. Manevi kaybınız telafi edilemez ama karşınızdaki de mutlaka o manevi kayba günün birinde uğrayacaktır.

Şaman, Ayrıca rica ederim sadece öznel görüşümü yazdım, evrensel kaide olarak düşünülmemeli :)

Belgi Saygı, Ben de öyle düşünmüştüm.. :)

Eğer o kişinin böyle bir emeğe değeceğini düşünüyorsanız hiç düşünmeyin yakın yoksa değmeyecek insanlar için boşa zamam kaybı olmaz mı ?
  • Paylaş
1
Eskiden canımı yakan her insanın canını yakmayı düşünürdüm ama gün geçtikçe şunu fark ettim, o insanlara hala değer verdiğimi. Doğru yada yanlış bilemem ama nefret etmekte bir değer verme çeşidi bence. O insana hala bir değer veriyorsunuz ki onun canını yakmak istiyorsunuz. Bence hiç umursamayın ki esas o zaman canını yakarsınız. O insanı umursamamak, yaptıklarını görmemek onu hiçe saymaktır ve bir insana en fazla zararı bu şekilde verirsiniz. Başka türlü alınacak her intikam onun için hafif kalır. Karşınızdaki insanı hiçe sayarsanız, düşünmezseniz ve değersiz olduğunu hissettirirseniz esas o zaman canını yakmış olursunuz. Kısacası hiçbir şey yapmayarak çok şey yapabilirsiniz.
  • Paylaş
Bence bu soru biraz çelişkili bir soru ... Sonuçta biz bir insanız ve ister istemez yanlış düşüncelere kapılabiliyoruz . Soruya gelecek olursam ben ilk o sinirlilik halimde tabii ki o kişinin canını yakmak isterim herkes gibi fakat sonradan pişman olacağımı bilirim
  • Paylaş
Bence hiç uğraşma emin ol sonra insan pişman oluyor
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

839 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları