Bilmek istediğin her şeye ulaş

Canlılar zamanla yaşlandığına göre zamandan yani güneş sisteminden çıktığımızda yaşlanma durumu ya da belirli bir zamanın geçmesi için illa dünyanın kendi veya güneşin çevresinde dönmesi mi gerekir?

Güneş sisteminden çıkmayı bırakın başka bir galaksiye gitseniz dahi yaşlanmanız azalmayacaktır, zaman sizin için aynı şekilde geçmeye devam edecektir. Zaman güneş sistemine değil bilakis güneş sistemi zamana bağımlıdır. Gezegenlerin dönüş hızı bize sadece zamanı ölçmek için bir yardımcıdır. Ölçmesek de zaman geçmeye devam eder.
  • Paylaş
Zaman daha doğrusu saat, gün, ay ve yıl kavramları güneş sistemine göre yarattığımız ölçüm sistemleridir. Bu yüzden evrenin en ucuna bile gitseniz yaşlanmanız gecikmez sadece yerçekimsiz ortam v.b. Şartlar yüzünden metabolik değişimler yüzünden vücudunuz dünyadakine göre farklı yaşlanabilir.
  • Paylaş
1

Alican, Zaman kavramı döngüsel kavramdır(dünyada yaşayan için). Yani bir döngü (periyot) için bir ölçü birimi geliştirir ve buna dayalı olarak ölçersen saat, yıl vs gibi kavramları ortaya atabilirsin. Bir de yerçekimi bir etki zamanın göreceli olmasına ancak evrenin bir ucuna gitmeyi hangi hızla yaptığınızda "yaşlanma" kavramına bir etkide bulunacaktır.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

76 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt