Bilmek istediğin her şeye ulaş

Canon EOS 650d fotoğraf makinemde 10 saniyeden fazla video kaydı alamıyorum. Hafıza kartının Class 4 olmasından kaynaklı olabilir mi?

Başka sebebi yok zaten. Class 10bi kart al sorun çözülür.
  • Paylaş
Yüksek ihtimalle kartınızın hızından ancak bu konuda tecrübelerime dayanarak class 6 üzeri yeterli dense de Class 10 ve kaliteli bir kart ile çekim yapmanızı tavsiye ederim. Ben Transcend Class 10 ile de aynı sorunu yaşamıştım ancak Toshiba ve Samsung Ultra Fast Class 10 kartlar ile sorun yaşamadım. Makinem Canon EOS 550D. Ek olarak Magic Lantern gibi bir işletim yazılımı yüklü ise bu yazılımda da video çekimde bu kez ortam ışığındaki dalgalanmalardan dolayı sıkıntı yaşadığım da oldu dönem dönem. Ancak çekimi yeterli ışıkta yaparsanız ya da ortam ışığını iyi ayarlarsanız kart video kayıt sorunlarının bir benze önüne geçebiliyorsunuz.


Ek olarak; video kamera ayarlarında (Magic Lantern (magiclantern.fm) için konuşuyorum - Magic Lantern Firmware) kayda otomatik devam etmesi için bir ayar var. Bu ayar sayeisnde video kesilse dahi hızla yeniden çekime devam ediyor. Dosyaları ayrı kaydediyor ve arada küçük kopukluklar olabiliyor ama bunu da ekrandan takip edebiliyorsunuz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

348 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt