Bilmek istediğin her şeye ulaş

Catering sektöründe neden donmuş et ve hazır kıyma kullanmayı tercih etmemeliyiz?

Etimizi taptaze olarak gerçek rengini görerek ve kullanacağımız miktarları tedarik etmemiz gerekmektedir.

Catering

İçine su enjekte edilip edilmediğini ( ancak doğrama sırasında anlaşılabilir) Hangi şartlarda şoklandığını, şoklandığındaki mikrobiyal kalitesini anlayamayacağımız, yani malın girişinde bizim kontrolümüzde olmayan ürünleri kullanmamalıyız.
Mal kabulünde her ürünün etiket ve mühür kontrolü yapılmalı, üretim tarihlerine bakılmalı, Gıda Mühendisleri tarafından sıcaklık ve pH ölçümleri yapılmalıdır.
Sıcaklık kontrolü ile teslimat sırasında ürünün araçta ısısının artıp artmadığını kontrol etmiş oluruz, ancak araçtaki soğuk zincirin kırılıp kırılmadığından emin değilsek ve kontrolümüzü daha sıkı tutmak istiyorsanız frigo araçların raporlarını firmalardan talep edebilirsiniz. pH ölçümü ile ürünün mikrobiyal durumu ile ilgili bize fikir verir.

Kendi firmanızın kriterlerini belirlemeli ve belirli değerler içerisinde mal kabul yapmalısınız. Çünkü et sürekli hassas olunması gereken bir ürün. Piyasada satılan mix kıyma ve marine edilmiş et adı altında içerisine ne katıldığı belli olmayan bir sürü ürün bulunmaktadır.

Ayrıca üretici olarak almış olduğunuz etlerin fire oranlarını dikkatlice hesapladığınızda içerisine su enjekte edilmiş olan etin fire oranının diğer sağlıklı et ürününe göre en az % 15 fark ettiğini görebilirsiniz. Ucuz aldım demeyin..
Müşterilerinizin size güvenmesini ve gönül rahatlığıyla yemeklerinizi yemesini istiyorsanız Et ürünlerine Dikkat…
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

728 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt