Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çayı şekersiz içenler neden bu durumdan gurur duyarlar? Şekersiz olunca çok iğrenç olur da ona tahammül edebilmeyi mi gurur meselesi yaparlar?

Ya da hani şeker çaydan sadece biraz daha zararsız yine de biz daha az sağlıksızını tercih ediyoruzun Yeşilay kafası mıdır?Düzenle
Çayın tadını gerçekte bir şey katmadan alırsınız, çay tiryakileri çayın tadını almak için şeker koymazlar çünkü tadı değiştirir, onlara göre ''bozar''. Bir başka nedeni insanların şeker kullanmayı kesmesi, günde 50 bardak çay içen biri her bardağ ı şekerli içse çok fazla şeker alır, şeker komasına girer.
  • Paylaş
Ben çay icmeyi cok sewerim we gunde en az 7 8 bardak cay icerim. Sekerli cay ictgmdede gunde enaz 16 tane kup sekeri wucuduma gereksz olarak aldgmi farkettm we git gide kilo aliodum. Sekersz cay icen arkadaslarm yawas yawas azaltmam we snra en az bi hafta cayi sekersz icmem konusunda beni desteklediler. Tabi bu benim icin kolay olmadi, alskanlklari bilirsnz ki terketmek zordur. Bana eger alisirsam sekerli bir daha icemicegmi, cayin gercek tadini sekerin bozdugunu sölüyorlardi. Bu dediklerini uygulamaya soktum we dediklerinin hakli oldugunu gördüm. Cayi sewen biri olarak ya caydan gececektm ya da sekerden. . Iyiki secimim seker olmus.
  • Paylaş
1

Semih Cengiz, Ne güzel anlatmışsınız,ben de azaltıyorum ve çayın tadı söylediğiniz gibi başlarda kötü gibi gelse de alıştıkça aslında aromasının farklı bir tadı olduğu hissediliyor.Şu an tamamen bırakamadım yarım kaşık da olsa atıyorum ama yakında bende şekersiz içerim sanırım.
Yazımın başında söylediğim "Ne güzel anlatmışsınız" kısmı konu içeriği için geçerliydi,birazda yazımıza dikkat etmeliyiz bence. Güzelim Türkçe w kullanarak harfleri eksilterek çok kötü bir hal alıyor.Telefondan mı yazıyorsunuz bilmiyorum ama bu bir bahane değil birazcık dikkat etmekte fayda var.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

126 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Şekersiz çay içmek gurur yapar mı?

  • Gururlanmak için çayın şekerine sarılmak komik değil midir?

  • Bir bardak çay mı daha zararlıdır yoksa içine konan bir kesme şeker mi?

  • Çay triyakileri çayın mideye ve bir çok organa zarar veren, bağımlılık yapan yasal bir uyuşturucu olduğunu bilmezler mi?

  • Siz de çayını şekersiz içmekten gurur duyanlardan mısınız?

  • Çayını şekersiz içip de yanında bol şekerli tatlıyı lüpletenler nasıl olur da şekersiz çaydan gurur duyabilirler?